Zainstaluj Ruukki i zapomnij o problemach z dachem

Jeśli budujesz dom, albo przymierzasz się do wymiany dachu na nowy, pewnie już wiesz, że wybrany przez Ciebie materiał pokrycia dachowego będzie miał duży wpływ na koszt, wytrzymałość, przyszłą potrzebę konserwacji i trwałość całego systemu dachowego. Chociaż istnieją i ciągle są popularne gonty asfaltowe, drewniane kafle, dachówki kompozytowe i dachówki betonowe, coraz więcej ludzi przekonuje się, że dachy z blachodachówki Ruukki znacznie przewyższają je wszystkie. Nie trzeba długiego czasu, aby sprawdzić, że dach metalowy jest najlepszą opcją dla każdego budynku (przemysłowego, komercyjnego, mieszkalnego lub rolniczego). Nie tylko daje Ci kilkadziesiąt lat spokoju, ale daje też inne korzyści, których jest tak wiele, że trudno jest zliczyć. Na tym blogu znajdziesz informacje, które powinny przekonać Cię o zaletach metalowych pokryć dachowych, dzięki porównaniu ich z innymi materiałami dachowymi.

Korzyści z dachu z blachodachówki Ruukki

Blachodachówka Ruukki przewyższa konwencjonalne materiały dachowe. Poniżej znajdziesz najczęściej wymieniane korzyści, które sprawiają, że ten rodzaj pokrycia jest wybierany przez użytkoników i zalecany przez instalatorów.

1) metalowe pokrycia dachowe Ruukki są niezwykle trwałe

Dachy z blachodachówki Ruukki znane są ze swojej długowieczności. Prawidłowo zainstalowany dach może wytrzymać kilkadziesiąt lat, łatwo odprowadzając ze swojej powierzchni wodę, chroniąc mieszkańców przed silnymi wiatrami i łatwo zrzucając śnieg. Dachy wykonane w tej technologii są również ognioodporne i chronią dom przed pleśnią, owadami i gniciem.

Poniższe porównanie pokazuje, jak długo mogą wytrzymać dachy, które zostały zbudowane z wykorzystaniem różnych materiałów pokryciowych. Należy pamiętać, że ekstremalne warunki klimatyczne, niewłaściwy montaż i instalacja oraz uszkodzenia spowodowane burzami mogą skrócić oczekiwaną żywotność każdego dachu.

Gonty asfaltowe — 20 lat

Gonty cementowe — 25 lat

Zmodyfikowane pokrycia bitumiczne — 20 lat

Gonty drewniane — 30 lat

Smoła i żwir (dach płaski) — 20 lat

Dach metalowy — 50-70 lat

Wyraźnie widać, że metalowe dachy znacznie przewyższają trwałością wszelkie inne pokrycia dachowe. Większość monterów dachów również zachęca swoich klientów do wyboru dachów metalowych ze względu na szybkość i prostotę montażu oraz uzyskiwany efekt wizualny.

2) Pokrycia dachowe Ruukki są lekkie

Blachodachówki Ruukki są wyraźnie lżejsze niż inne rozwiązania pokryciowe. Oczywiście, dach nie składa się z samych blachodachówek i na łączne obciążenie mają wpływ pozostałe elementy konstrukcyjne. Można jednak przyjąć, że przeciętne obciążenie dachu pokrytego blachodachówką Ruukki jest ok. 4 razy mniejsze niż pokrycie tej samej powierzchni dachówką tradycyjną. Ponieważ metalowe pokrycie dachowe jest lekkie, możesz zaoszczędzić pieniądze na nośnej konstrukcji i konstrukcji. W rzeczywistości, jeśli budujesz nowy dom lub przybudówkę, często możesz zmniejszyć liczbę podpór dachu, ponieważ metalowe pokrycie dachowe jest lekkie.

3) Metalowe pokrycia dachowe mogą być często instalowane na istniejących gontach

Wielką zaletą pokryć dachowych z blachodachówki Ruukki jest to, że można je montować na istniejących gontach, o ile istniejąca powierzchnia dachu i poszycie pod nim są stabilne, płaskie i nie rozpoczęły się procesy gnilne. Wielu wykonawców metalowych pokryć dachowych montuje stalowe dachy na jednej warstwie gontu asfaltowego (należy pamiętać, aby przed wykonaniem tego sprawdzić lokalne przepisy i specyfikacje producenta). Oczywiście oderwanie starego dachu, aby można było zacząć od płaskiego, równego poszycia, z pewnością daje znacznie przyjemniejszy punkt wyjścia. Ale pozostawienie starego dachu na miejscu również ma swoje zalety. Na przykład:

  • Zmniejsza koszty pracy i demontażu starego dachu
  • Tworzy dodatkową barierę izolacyjną dla poprawy efektywności energetycznej
  • Zmniejsza ilość gruzu i zakłóceń w domu i na podwórku podczas projektu
  • Dodaje dodatkową izolację akustyczną na deszcz i grad

4) Dach z blachodachówki instaluje się szybko

Metalowe panele dachowe są sprzedawane w dużych arkuszach, co sprawia, że ​​proces instalacji jest szybszy, łatwiejszy i tańszy. Zainstalowanie metalowego dachu w domu może skrócić proces instalacji o dzień lub dwa. Jest to szczególnie ważne, gdy nadchodzi burza i szybko potrzebujesz nowego dachu. Ponadto istnieje znaczna oszczędność kosztów, jeśli możesz skrócić czas montażu dachu.