3 zasady wynajmu magazynu samoobsługowego
Wynajem magazynów samoobsługowych to na rynku magazynowym w Polsce coraz popularniejsza usługa. Adresowana jest do klientów prywatnych i komercyjnych. Chcąc z niej skorzystać, warto przestrzegać kilku istotnych zasad.
Poszukaj odpowiedniej lokalizacji
Lokalizacja mini przechowalni to jedna z najważniejszych kwestii, jaka interesuje klientów planujących wynająć magazyn. Poznań oraz inne duże miasta jak Warszawa, Kraków czy Wrocław to obecnie jedyne ośrodki, gdzie funkcjonuje omawiana usługa. W opinii ekspertów z Kangu Self Storage to tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się ona również i w mniejszych miastach, niemniej na ten moment dostępna jest tylko w największych miastach w Polsce. Trzeba więc koniecznie brać na to poprawkę.
Dopasuj powierzchnię do swoich potrzeb
Kolejną ważną przesłanką przy wynajmie magazynu samoobsługowego jest jego metraż. W tym zakresie są różne opcje do wyboru. Powierzchnia najmniejszych boksów wynosi 1 m kw., natomiast w przypadku tych największych jest to nawet ponad 20 m kw. Wszystko zależy od tego, co konkretnie będzie przechowywane w magazynie. Na potrzeby osób prywatnych w zupełności wystarczające okazują się małe magazyny liczące 1-2 m kw. klienci indywidualni najczęściej przechowują w boksach rzeczy osobiste, pamiątki rodzinne, sprzęt sportowy, książki itp. Z kolei dla firm magazyny samoobsługowe to miejsce, gdzie można zgromadzić m.in. archiwalną dokumentację oraz produkty wystawione na sprzedaż w sklepach internetowych.
Przestrzegaj regulaminu
Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba przestrzegać regulaminu danej wypożyczalni. Podpisanie umowy jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu proponowanych przez usługodawcę. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają zapisy odnoszące się m.in. do minimalnego okresu najmu, możliwości zawarcia umowy na odległość oraz rzeczy, których w magazynach przechowywać nie wolno. Oczywiście nie wolno zapomnieć o terminowym uiszczaniu opłat, które w tym przypadku nie są wygórowane.