Gąbka florystyczna sucha – jak można ją wykorzystać?

Gąbka florystyczna sucha może stanowić bazę do pięknego prezentu na Dzień Matki, Dzień Babci i nie tylko. W prosty sposób można wyczarować przy jej pomocy bukiet nigdy niewiędnących kwiatów. Będzie stanowił on ozdobę domu. Może stanąć zarówno na stole, jak i na komodzie. Jak go zrobić, by cieszył oko?

Bukiet kwiatów z wykorzystaniem gąbki florystycznej suchej

Bukiet sztucznych kwiatów czy też tak zwany flower box jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Możemy podarować go mamie, babci, cioci czy nawet przyjaciółce. To ten rodzaj prezentu, który możemy w pełni personalizować. Dzięki temu obdarowywana osoba będzie zadowolona. Jak zrobić taki bukiet?

Do wykonania flower box potrzebne są:

• gąbka florystyczna sucha,

• sztuczne kwiaty (według gustu),

• ozdobne pudełko bez pokrywki.

Gąbkę florystyczną suchą umieszczamy w pudełku. Jeśli jego kształt lub wymiar nie jest taki, jak wnętrze pudełka, należy ją odpowiednio przyciąć. Nie musi pokrywać całego dna. Następnie wbijamy w nią sztuczne kwiaty. Zaletą gąbki jest to, że ułożenie sztucznych kwiatów możemy zmieniać wielokrotnie i dopracowywać nasz bukiet do perfekcji. Taki flower box możemy podarować na różne okazje. Na Dzień Matki sprawdzą się piękne, pastelowe kwiaty, np. piwonie. Dla babci możemy wybrać eleganckie róże. Tworzenie bukietu samodzielnie pozwala na dobranie takich kwiatów, które nam i osobie obdarowywanej będą podobać się najbardziej.

Uwaga! Żywe kwiaty nie sprawdzą się w tym przypadku. Niestety, szybko zwiędną. Lepiej wybrać sztuczne rośliny, które będą wyglądać pięknie przez cały czas. Na rynku można znaleźć wiele sztucznych roślin, które do złudzenia przypominają te naturalne i żywe. Można także rozważyć rośliny, które nie potrzebują wody i po zaschnięciu nadal prezentują się ładnie, np. gipsówka.

Gąbka florystyczna – do czego jeszcze można ją wykorzystać?

Gąbka florystyczna sucha przydaje się także do tworzenia świątecznych stroików. Dzięki jej wykorzystaniu poszczególne elementy stroika będą trzymać się razem w wyznaczonym miejscu, a sam stroik nie ulegnie zniszczeniu nawet przy częstym przestawianiu.

Taka gąbka sprawdzi się także do tworzenia dekoracji na różne uroczystości. Z jej pomocą można przygotować chociażby minimalistyczne dekoracje ślubne. Gąbkę można włożyć do rustykalnych skrzynek. Następnie włożyć do niej kwiaty, np. gipsówkę. Taka dekoracja wygląda zjawiskowo, a przy okazji jest prosta i szybka do zrobienia. W ten sam sposób można także przygotować dekoracje na urodziny czy Chrzest Święty lub Pierwszą Komunię Świętą.