Jak parkować z aplikacją i dlaczego warto korzystać z tej opcji?

Kolejki do parkometrów, brak drobnych, kłopoty ze znalezieniem własnego samochodu na dużym parkingu – to tylko niektóre z wyzwań, którym kierowcy w dużych miastach muszą codziennie stawiać czoła. Warto zainstalować na smartfonie specjalną aplikację, która ułatwi czynności związane z parkowaniem.

Parkowanie z aplikacją – na czym to polega?

W dużych miastach w Polsce funkcjonuje niejedna strefa płatnego parkowania. Kraków to doskonały przykład lokalizacji, gdzie na takich parkingach kierowcy mogą zostawiać samochody. Muszą jednak brać poprawkę na pewne niedogodności ze szczególnym wskazaniem na to, że opłaty naliczane są za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Chcąc przedłużyć czas parkowania, trzeba wykupić w parkometrze kolejny bilet. Za pozostawienie auta nawet na kwadrans płaci się jak za pełną godzinę, co niestety uderza po kieszeni. Niezwykle pomocna okazuje się aplikacja do parkowania AnyPark pozwalająca zaoszczędzić czas i pieniądze. Opcja sekundowego naliczania gwarantuje, że opłata obejmować będzie tylko rzeczywisty czas postoju. W dowolnym momencie można go przedłużyć z poziomu aplikacji bez konieczności udawania się na parking. Ogromną zaletą aplikacji jest również to, że zapamiętuje ona położenie pojazdu, w związku z czym łatwiej go namierzyć na sporych parkingach. Nie trzeba martwić się o drobne na bilety czy o niedziałające parkometry. Aplikacja jest niczym parkometr w kieszeni – kierowca zawsze ma go pod ręką.

Jak korzystać z aplikacji?

Aplikacja do parkowania jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga podejmowania skomplikowanych czynności. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie jej na smartfonie oraz założenie w niej konta klienta. Przy tej okazji należy zarejestrować kartę płatniczą, z której będą pobierane opłaty za parkowanie. Po aktywacji konta kierowca zyskuje dostęp do wszystkich opisanych powyżej funkcji aplikacji. W tym miejscu koniecznie trzeba przypomnieć o tym, aby sprawdzić, czy w danym mieście lub strefie można opłacać parkowanie przy pomocy aplikacji.