Jak poradzić sobie z firmami windykacyjnymi?
Dla wielu dłużników wizyty przedstawicieli firm windykacyjnych są daleko bardziej stresujące niż sama świadomość posiadania zadłużenia. Odbieranie natarczywych telefonów, sms-ów czy kolejnych ponaglających pism nie jest przyjemne. Dopóki jednak wierzyciel działa zgodnie z literą prawa, dopóty podstawowym zadaniem dłużnika powinna być jak najszybsza spłata zaległych zobowiązań.
Kiedy narażamy się na działania windykacyjne?
Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, iż wizyta windykatora – choć nieprzyjemna – nie oznacza przysłowiowego końca świata. Dział windykacji wierzyciela lub pracująca w jego imieniu zewnętrzna firma, mogą uruchomić swoje działania już w momencie braku otrzymania zapłaty w wyznaczonym terminie. Warto wiedzieć, że nie wysokość zobowiązania jest tu decydująca, ale sam fakt jego nieuregulowania. Nawet niewielkie zadłużenie po stronie większej liczby dłużników może dawać pokaźną kwotę, z której odzyskania bank, windykator lub dostawca usług z pewnością nie zrezygnują.
Jak pozbyć się windykacji?
Najskuteczniejszym sposobem, na zakończenie kontaktów z windykatorami jest oczywiście całkowita spłata zadłużenia wraz z odsetkami i dodatkowymi kosztami. Niestety, nie zawsze jest to takie proste, szczególnie przy mocno napiętym domowym budżecie. Pierwszym krokiem do poprawy niekorzystnej sytuacji finansowej jest uznanie własnego zadłużenia przed samym sobą. Długi nie znikną w magiczny sposób, a unikanie kontaktu z wierzycielem to najgorsze z możliwych rozwiązań.
Chcąc stawić czoła doskonale zorganizowanym przedsiębiorstwom, jakim z reguły są firmy windykacyjne, warto zapewnić sobie pomoc w oddłużaniu. Cennym wsparciem mogą okazać się eksperci z programu Ulga od długu, którzy pomogli już wielu konsumentom wynegocjować atrakcyjne warunki spłaty zadłużenia, przy okazji redukując jego wysokość nawet o 70%.
Próba negocjacji z wierzycielem lub działającym w jego imieniu przedsiębiorstwem windykacyjnym zawsze będzie potraktowana jako akt dobrej woli i sposób poszukiwania wyjścia z trudnej dla obu stron sytuacji. Warto do takich rozmów przystąpić odpowiednio przygotowanym, np. mając odpowiednio zaplanowany domowy budżet lub odłożone środki na częściową spłatę zadłużenia. Współpraca z prawnikami realizującymi program Ulga od długu pozwala osobom zadłużonym wypracować odpowiednią strategię spłaty zaległości, co również stanowi istotny argument w negocjacjach. Jednocześnie, prawnicy reprezentujący dłużnika sami również przystępują do działania, wykorzystując swoją wiedzę doświadczenie oraz kontakty, w celu uzyskania dla swojego klienta jak najlepszych warunków spłaty długów.
Ulga od długu – skuteczna pomoc w oddłużaniu
Jeśli chodzi o skuteczność programu Ulga od długu opinie dłużników, którzy za jego pomocą wydostali się ze spirali zadłużenia, lub wynegocjowali korzystne warunki spłaty należności, stanowią najlepszy dowód na to, że od windykatora można się uwolnić. Warto znać swoje obowiązki, prawa, ale także możliwości wyjścia z długów, a wsparcie kompetentnych ekspertów może okazać się bezcenne.