Najlepsze konto osobiste online – jak wybrać?

Wybór konta osobistego online może być obecnie bardzo trudny dla każdej osoby, która szuka dla siebie nowych rozwiązań i chce wybrać najlepszą ofertę rachunku dla siebie. Jest to związane z bardzo podobnymi do siebie ofertami kilkunastu banków, które oferują nam atrakcyjne warunki korzystania z produktu bez opłat. Czy jednak faktycznie wszystkie konta osobiste są bez opłat? Czy założenie konta osobistego online powinno odbyć się bez dokładnego rozeznania się na rynku? Poniżej przedstawiamy kwestie, na które koniecznie warto zwrócić uwagę, jeśli planujemy wybrać konto osobiste online.

Opłata za prowadzenie rachunku

Jedna z najpopularniejszych opłat pobieranych przez bank w związku z posiadaniem konta osobistego to opłata za prowadzenie rachunku. Obecnie jednak, oglądając reklamy, spoglądając na billboardy i inne miejsca reklamowe możemy zauważyć, że większość banków chwali się brakiem opłaty za prowadzenie konta. Często brakuje jednak informacji, że prowadzenie konta może być darmowe po spełnieniu pewnych wymagań. Przykładem takich warunków może być miesięczne zapewnienie wpływu na konto z tytułu świadczonej pracy lub transakcje bezgotówkowe, które wykonamy na przestrzeni miesiąca. Warto przed założeniem konta przeczytać dokładnie umowę i sprawdzić, czy konto jest darmowe bezwarunkowo, czy po spełnieniu konkretnych wymagań. Więcej o opłatach za rachunek i rankingu kont bankowych możemy znaleźć na stronie – https://www.bankipromocje.pl/konta-osobiste.

Opłata za kartę do konta

Kolejną powszechną opłatą, jaką banki stosują to opłata za kartę do konta. I w tym przypadku, podobnie jak w przypadku opłaty za prowadzenie rachunku powinniśmy bardzo dokładnie zweryfikować, czy brak opłaty jest bezwarunkowy czy musimy jednak tą kartą wykonać określoną liczbę transakcji lub transakcje na konkretną kwotę. Przed założeniem konta warto jeszcze zweryfikować, jak wygląda sytuacja związana z wypłatamim w bankomatacch obcych. Jeśli bank pobiera opłatę za każdorazowe wypłacenie gotówki z obcego bankomatu, a my w swoim mieście nie mamy placówki swojego banku, może to generować duże miesięczne koszty. 

Łatwość założenia konta osobistego

Ostatnią kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest łatwość założenia konta przez internet. Obecnie coraz więcej banków decyduje się na ułatwienie procedur założenia rachunku poprzez weryfikację tożsamości w postaci wysłania własnego zdjęcia z dowodem osobistym. Jeśli zależy nam na wygodzie i czasie, warto poznać procedurę zakładania konta, by nie okazało się, że koniec końców i tak będziemy musieli udać się do oddziału celem dopełnienia formalności. 

Poznaj najlepsze promocje bankowe dzięki serwisowi https://www.bankipromocje.pl/.