Nie ma konieczności ukrywania grzejnika

Zima to czas, kiedy szczególnie doceniamy możliwość powrotu do ciepłego i przytulnego domu. Jednak w pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, aby odpowiednio go ogrzać. Biorąc pod uwagę obecne podwyżki cen energii, nadszedł czas, aby przyjrzeć się systemowi grzewczemu w naszych domach i rozważyć podjęcie działań, które pozwolą na bardziej energooszczędne ogrzewanie domu i zmniejszenie opłat. Jak efektywnie zatrzymać ciepło w domu? Istnieje kilka sposobów na skuteczne ogrzewanie!

Sprawdzenie uszczelek wokół okien, drzwi i dachu

Okna, drzwi i dach w domu decydują o jego zdolności do zatrzymywania ciepła. Jeśli Twój dom nie jest odpowiednio ocieplony, możesz również tracić ciepło w następujących proporcjach:

  • 33% przez ściany
  • 26% przez dach
  • 18% przez okna
  • 11% przez drzwi i podłogę.

Możesz zapobiec utracie ciepła, instalując izolator na całym poddaszu. Dla okien i drzwi stosunkowo łatwe i tanie w montażu są samoprzylepne uszczelki gumowe. Sprawdź, czy są szczelne przez sezonem zimowym lub rozważ ich ewentualną wymianę.

Zmiana ustawienia mebli

Ustawienie mebli w pomieszczeniu ma niemałe znaczenie dla ogrzewania. Układ mebli może wpłynąć na szybkość pochłaniania ciepła w Twoim domu. Na przykład kanapa ustawiona przed grzejnikiem pochłania więcej ciepła potrzebnego do ogrzania pomieszczenia. Odsunięcie sofy od grzejnika pomaga w swobodnej cyrkulacji ciepła i powietrza w pomieszczeniu. Meble z gęstą tkaniną należy umieszczać z dala od urządzenia centralnego ogrzewania. Co więcej, nie ma potrzeby ukrywać dekoracyjnych grzejników pokojowych – nowoczesne grzejniki z artykulygrzewcze.com to stylowa ozdoba pomieszczeń!

Energooszczędne okna

Podwójne lub potrójne przeszklenie zapobiegnie znacznym stratom ciepła, a także zmniejszy hałas i kondensację.

Wymiana grzejników pokojowych i łazienkowych

Podczas gdy starsze kaloryfery mogą być nieefektywne, nowsze grzejniki dekoracyjne łazienkowe i pokojowe są znacznie ulepszone dzięki nowoczesnej technologii ich tworzenia oraz najlepszej jakości materiałom. Inwestycja w grzejnik może być świetnym sposobem na oszczędzanie energii przy jednoczesnym obniżeniu rachunków.

Designerskie grzejniki łazienkowe i pokojowe – AG GrzejnikiDesign

Dobrze wszystkim znane są dawne żeliwne, kanciaste kaloryfery, skrzętnie ukrywane firanami czy meblami w starszych mieszkaniach. Kaloryfer niewątpliwie nie był wówczas elementem godnym wyeksponowania, jednak nadeszła rewolucja w stylistyce i wydajności urządzeń grzewczych! Dystrybutor grzejników AG GrzejnikiDesign oferuje szeroką gamę designerskich grzejników pokojowych i nowoczesnych grzejników łazienkowych w różnych odcieniach z bogatej palety kolorystycznej. Wyróżniają się one nie tylko funkcjonalnością i wysoką wydajnością, ale też niebanalną stylistyką i estetyką. Model Radox Serpentine to niezwykle popularny wybór dla grzejnika łazienkowego o awangardowym kształcie, natomiast seria Nova to bestsellery w dekoracyjnych grzejnikach pokojowych o modernistycznej formie.

Grzejniki kanałowe – nowoczesna koncepcja, efekt przestronności

Jeśli szukasz grzejnika pokojowego do niewielkiego pomieszczenia, które dodatkowo jest nieustawne i trudno jest zagospodarować miejsce na ścianie, warto zapoznać się z ofertą grzejników kanałowych! Zajmują one znikomą ilość miejsca, dzięki czemu mogą ogrzewać nawet niewielkie pomieszczenia bez strat dla przestronności wnętrza. Kanałowe grzejniki sprawdzą się świetnie nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i w mniejszych mieszkaniach oraz miejscach użytkowych. Często montowane są w pokojach hotelowych, restauracjach i biurach. Grzejniki kanałowe na artykulygrzewcze.com wyróżnia funkcjonalność, efektywność i kompaktowość – umieszczone w kanale podłogowym, gwarantują też miejsca w pomieszczeniu. Jedynym widocznym elementem grzejników kanałowych jest elegancka kratka wykonana z aluminium, stali nierdzewnej lub drewna, która komponuje się ze nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystrojem wnętrz.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą AG GrzejnikiDesign, gdzie czeka na Państwa szeroki wybór nowoczesnych, dekoracyjnych grzejników pokojowych i łazienkowych, dostępnych nawet od ręki!