Nowe życie dla twojej torebki

Renowacja torebek to metoda, po którą w ostatnich czasach coraz chętniej sięgają liczne Panie. Zamiast wymieniać ulubioną torebkę na nowy model, decydują się na renowację – inwestują w wymianę bądź naprawę konkretnego elementu torebki, który przestał wyglądać estetycznie. To nie tylko praktyczne, oszczędne, ale także przyjazne dla środowiska rozwiązanie, o czym nieco szerzej opowiemy w poniższej treści artykułu! 

RENOWACJA TOREBEK. NA CZYM POLEGA? 

Właścicielka torebki, która jest już nieco znoszona czy uszkodzona w pewnym elemencie, ma do wyboru dwa, możliwe rozwiązania. Albo może kupić nową torebkę, albo postawić na jej renowację! W zdecydowanej większości przypadków renowacja skórzanej torebki jest dużo bardziej ekonomiczna. 

Torebka, uszkodzona tylko na spodzie, rączce, pasku, przetarta w pewnym miejscu może służyć jeszcze przez wiele miesięcy i wyglądać przy tym schludnie i nienagannie. Koszt renowacji torebki nie jest wielki i stanowi niemałą oszczędność. 

JAK WYGLĄDA RENOWACJA TOREBKI? 

Sklepy, sprzedające torebki, na przykład Goshico, często w swojej ofercie zawierają możliwość naprawy ewentualnych uszkodzeń czy śladów znoszenia. Na stronie sklepu znajdziesz ich cennik. 

Wymiana skórzanej rączki torebki zazwyczaj mieści się w przedziale 80 do 110 złotych, z kolei pikowanego spodu – 80 do 140 złotych. 

Ze stroną sklepu zazwyczaj skontaktować trzeba się e-mailowo. Następnie, po ustaleniu kosztów naprawy, wyślij swoją torebkę na adres wskazany przez sklep. Praktycznie gotowe!  W tym miejscu kończą się Twoje wysiłki związane z renowacją torebki. Następnie sklep wymienia elementy czy naprawia uszkodzenia i odsyła Ci torebkę, która wygląda jak nowa. 

RENOWACJA TOREBKI. DLACZEGO WARTO NA NIĄ POSTAWIĆ? 

Zdecydowanie się na renowację sprawia, że nie musisz tak szybko rozstawać się ze swoją ulubioną, praktyczną i wygodną torebką. Szczególnie w przypadku torebek skórzanych, renowacja to znakomity pomysł. Torebki te zazwyczaj nie należą do najtańszych, a ze względu na trwałość tworzywa, mogą służyć latami. Wymienianie torebki na nową przez drobne uszkodzenie, kiedy można jeszcze nadać jej nowe życie, jest niemalże wyrzucaniem pieniędzy w błoto.  

Warto zwrócić uwagę również na to, że renowacja torebek to metoda przyjazna środowisku. Produkcja nowej torebki wymaga zużycia surowców i wody. Dokładając wszelkich starań, aby przedłużać życie swoich ubrań, obuwia i torebek, tym samym troszczymy się o naszą planetę. 

Spróbuj sama! Renowacja oszczędzi Twoje pieniądze i czas, który musiałabyś poświęcić na wybór nowej torebki.