Sukienki z bawełny

Wszechstronny, schludny element garderoby

Jest nim sukienka. Każda kobieta posiada szeroką gamę wyboru tej odzieży w swoich szafach. Z pewnością jest to spowodowane uniwersalnością i funkcjonalnością jaką niesie za sobą ten rodzaj odzieży. Pozwala on na wyjście ze znajomymi, na imprezę czy też spotkanie biznesowe. Jedyną zmienną jest krój i niezwykle ważny materiał. To dzięki niemu można dostosować sukienkę do pory roku czy rodzaju spotkania. Ten artykuł skupi się na bardzo popularnej tkaninie, która odnajduję bardzo szerokie grono odbiorców – bawełnie.

Co to jest bawełna?

To włókno pokrywające nasiona rośliny o tej samej nazwie. Wykorzystuje się je do produkcji każdego rodzaju odzieży. W dzisiejszych czasach znajduje się ona w składzie większości odzieży sklepów i dyskontów. Może ona występować sama tworząc całość danego elementu odzieżowego, bądź też być jej składnikiem; tzw. domieszką. Stanowi to bardzo interesujące rozwiązania, gdyż wtedy cały charakter sukienki może ulegać zmianie – być bardziej sprężysta, odporna na mechacenie czy opięta.

Rodzaje bawełny

– Bawełna organiczna; bardzo interesujący rodzaj bawełny wykonany z dbałością o każdy szczegół produkcji sprawiając że jest ona w 100% ekologiczna, a powstały materiał solidny, wytrzymały i przewiewny. Dosyć droga opcja, ale za ceną kroczy jakość produktu.

– Bawełna z dodatkiem poliestru – sprawia on, że sukienki wykonane z takiej hybrydy materiałów są o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na zniekształcenia spowodowane użytkowaniem.

-Panama – niezwykle gruba i mocna bawełna odporna na ścieranie. Włókna bawełny występują w mikroskopijnych odległościach od siebie co tworzy wysoką gramaturę, gęstość a co za tym idzie trwałość produktu

– Bawełna opierana – klasyczna bawełna, która zostaje poddana obróbce poprodukcyjnej polegającym na suszeniu i ścieraniu materiału. Robi się to po to, aby materiał po praniu nie był zbyt skurczony. Stanowi bardzo ceniony wybór, gdyż użytkownicy tego rodzaju materiału nie boją się prać swoich sukienek i martwić się o to, że po czyszczeniu już ich nie ubiorą

-Drelich – charakteryzuje się skośnym splotem włókien bawełnianych – niska kurczliwość, wysoka gramatura rzadziej wykorzystywana do produkcji sukienek; bardziej toreb i saszetek.

Zobacz również: Najwyższej jakości sukienki z bawełny KOKOWORLD

Podsumowanie

Bawełna stanowi bardzo popularny materiał wykorzystywany do szycia sukienek. Oprócz wszechstronności zapewni także wygodę poprzez wysoką higroskopijność(chłonie pot sprawiając ochronę dla skóry), dobrą ceną czy też przyjazność dla alergików. Dodatkowa odporność na wysoką temperaturę będzie stanowiła dodatkowy atut w trakcie prania odzieży nie bojąc się o zmiany jego kształtu.