WoW The Burning Crusade – kilka słów o rajdach

W tym artykule znajdziesz wszystkie wprowadzenia do wszystkich rajdów w TBC (obecnych i przyszłych). Dzięki temu wystarczy, że zbierzesz swoją Gildię i wyruszysz na nowe wyzwania.

Twórcy gry nie raz chcą podnieść poziom trudności swoich gier i dodają potężnych wrogów, których gracz musi pokonać. Dlatego też, gdy dotrzesz do ostatniej części poziomu (lub Lochu), natkniesz się na potężnego wroga. W takiej sytuacji będziesz musiał wykorzystać wszystkie dostępne zasoby i zdolności bojowe.

Jeśli w końcu odniesiesz sukces, zadanie jest zakończone, a jedyną rzeczą, która Ci pozostała, jest ewentualna nagroda. Rzeczywiście, czasami uratujesz księżniczkę w ostatnim zamku lub otworzysz wielką skrzynię pełną złota i niesamowitych nagród.

W przeciwieństwie do tego, jednak, gry MMO (Massive Multiplayer Online) mają różne mechaniki gry, które zwiększają trudność gry. Czasami, bez względu na to, jakiego przedmiotu lub umiejętności użyjesz na polu bitwy, wróg zawsze wygrywa. W ramach questów i możliwości otwartego świata twórcy gry mówią Ci pośrednio, że nie możesz go pokonać samodzielnie.

Czasami natkniesz się na potężnego elitarnego potwora, który wymaga kombinacji trzech graczy, aby go pokonać. Mając tę zasadę pod ręką, możesz zobaczyć, jak wzrasta poziom trudności, gdy Lochy wymagają pięciu graczy i określonych ról.

Teraz Raidy podnoszą poziom trudności do najwyższego możliwego poziomu. Tym razem potrzebna jest współpraca 10-25 graczy, którzy walczą z potężnymi smokami, które powoli zadają obrażenia. W World of Warcraft najbardziej znaczące aktualizacje zazwyczaj przynoszą nowe, potężne Raidy, których ukończenie wymaga wielu godzin.

Sprawdź także: WoW Shadowlands: Which Class Changes Are You Most Looking Forward To?

Rajdy w World of Warcraft

Celem tych przytłaczających lochów jest sprawdzenie twoich umiejętności oraz tego, jak partia jednoczy się, by pokonać potężne potwory. Podczas poruszania się po Raid zauważysz, że wszyscy bossowie w danej instancji mają specyficzne elementy rozgrywki. Rzeczywiście, niektóre z tych dodatkowych trudności są związane z motywem przewodnim danego miejsca. Na przykład, możesz zobaczyć potężne zombie lub wampiry, które pozbawią Cię życia w gotyckim Raidzie.

Ponieważ wszystkie te wymagające miejsca ponownie wkraczają w atmosferę serwerów Classic, ludzie są świadomi zagrożeń. Bez wątpienia weterani znają już strategie i wiedzą, jak pokonać bossów. W związku z tym, jeśli jesteś nowy w tego typu działaniach, zalecamy obejrzenie kilku filmów lub przeczytanie poradników.

Co najważniejsze, miejcie jasny pogląd na to, jaką rolę będziecie pełnić w Raid i jakich umiejętności używać w określonych momentach. Dzięki temu nie będziesz się denerwował, gdy cała grupa zginie. Po pierwsze, jeśli jesteś Tankiem, naucz się jak zarządzać Aggro z innymi Tankami. Po drugie, jako Healer, musisz wiedzieć jak usuwać debuffy i utrzymywać swoją grupę przy życiu. Wreszcie, jako DPS (Damage per Second), zawsze sprawdzaj, kiedy uderzyć w główny lub drugorzędny cel.