5 powodów, dla których warto mieć power bank zawsze przy sobie

Czy zdarzyła ci się sytuacja, że musisz wykonać pilny telefon, ale bateria twojego smartfona jest rozładowana? Power Bank do telefonu to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz być w stałym kontakcie i utrzymywać kontakt ze znajomymi i współpracownikami.

Power bank, czyli ratunek na niski poziom baterii

Zewnętrznie przypomina małą kompaktową baterię, która służy jako źródło zasilania dla telefonu. Nowoczesny sprzęt elektroniczny charakteryzuje się zwiększonym poborem mocy, co prowadzi do przyspieszonego rozładowania baterii. Baterie przenośne mogą pomóc rozwiązać ten problem. Przed zakupem urządzenia właściciel musi dowiedzieć się, czym jest Power bank, jak wybrać urządzenie i jak nim posługiwać.

Power bank składa się z baterii umieszczonej w wodoodpornej obudowie wykonanej z metalu lub tworzywa sztucznego. Urządzenie wyposażone jest w kontroler sterujący procesem ładowania i rozładowywania akumulatorów. Akumulatory są podłączone do wspólnego banku w obwodzie równoległym, co oznacza wzrost pojemności. Na pokrywie końcowej znajdują się złącza do podłączania zewnętrznych odbiorców oraz kontrolne diody LED, które wyświetlają poziom naładowania wbudowanych akumulatorów. Zasada działania zewnętrznej ładowarki opiera się na przesyłaniu zgromadzonej energii elektrycznej. Po podłączeniu kabla połączeniowego ładowanie jest aktywowane automatycznie, niektóre urządzenia są wyposażone w przycisk zasilania.

W konstrukcji urządzenia jest zainstalowany moduł ochronny, który jest wyzwalany przez zwarcie lub przeciążenie. Ponieważ ogniwa litowo-polimerowe są wrażliwe na przegrzanie, używany jest czujnik temperatury. Gdy temperatura wzrośnie powyżej dopuszczalnej granicy, power bank jest automatycznie wyłączany.

Jak wybrać dobry Power bank?

Przy wyborze weź pod uwagę następujące parametry:

  • pojemność baterii (określa możliwości ładowania);
  • rodzaj zasilacza (wpływa na wagę i żywotność baterii);
  • konfiguracja i wymiary etui (określ sposób przenoszenia);
  • liczbę i rodzaj portów do przełączania urządzeń zewnętrznych;
  • szybkość ładowania;
  • dodatkowe funkcje.

Urządzenia litowo-jonowe charakteryzują się wysokim zużyciem energii i niskim samorozładowaniem. Konstrukcja akumulatorów nie pozwala na uszkodzenia mechaniczne. Ogniwa litowo-polimerowe mają zwiększoną pojemność i rozszerzony zakres temperatur roboczych. Wadą produktów jest zwiększona wrażliwość na przegrzanie, w przypadku wzrostu temperatury akumulator może się zapalić. Pojemność akumulatorów wbudowanych w Power bank pozwala ocenić możliwości sprzętu. Jeśli produkt ma służyć do okresowego ładowania smartfona, to pojemność do 10000 mAh jest wystarczająca. Urządzenia do podtrzymania pracy tabletu czy laptopa mają pojemność do 50 000 mAh. Wraz ze wzrostem pojemności rośnie waga i wymiary baterii. Solidny power bank znajdziesz na https://hamamobile.pl/power-pack.

Sprzęt o pojemności do 10000 mAh przeznaczony jest do przywracania poziomu naładowania baterii telefonów komórkowych i smartfonów. Zaletą produktów jest rozmiar i waga. Podczas przełączania porównaj pojemność jednostki zewnętrznej z parametrami akumulatora. Aby zapewnić funkcjonalność i zmniejszyć ryzyko przegrzania, pojemność baterii Power banku powinna przekraczać pojemność baterii telefonu o 250-300%. Do obsługi akumulatorów smartfonów klasy podstawowej lub tabletów wyposażonych w zasilacze o pojemności 3000-4000 mAh stosuje się Powerbanki o zwiększonej pojemności aż do 20000 mAh.

Power banki ładuje się za pomocą kabla podłączonego do złącza USB komputera domowego lub laptopa. Wadą tej metody jest zmniejszony prąd w obwodzie ładowania (ograniczenie konstrukcyjne), co prowadzi do wydłużenia czasu regeneracji akumulatora. Inne ładuje się za pomocą zasilacza podłączonego do gniazda 220 V.

Wskaźnik wydajności bezpośrednio odzwierciedla moc banku mocy. Im wyższa pojemność baterii, tym więcej razy bateria przenośna może ładować smartfon, ale jednocześnie będzie on droższy. Bardzo ważną zmienną jest to ile portów ma Power bank. Im jest ich więcej, tym więcej urządzeń możesz jednocześnie naładować.

Zalety powerbanków które przekonają Cię do zakupu

Główne zalety Power banka i ich przewagi nad standardowymi ładowarkami to możliwość uzupełniania energii gadżetów w dowolnym miejscu i czasie, brak podłączenia do zasilania.

  • Power bank jest ładowany z gniazdka ściennego i przez długi czas przechowuje otrzymaną energię. Urządzenia przenośne, które mają pojemność od 5000 do 20000 mAh, potrafią 2 lub więcej razy uzupełnić energię swoich urządzeń bez dodatkowego doładowania.
  • Niezawodna obudowa zewnętrznej baterii chroni urządzenie przed wpływami zewnętrznymi: wilgocią, korozją, zarysowaniami, odpryskami.
  • Kompaktowość i lekkość – bateria zewnętrzna jest wygodna podczas przenoszenia.
  • Kompatybilność Power Bank z większością urządzeń, którą zapewnia zastosowanie uniwersalnego interfejsu USB 2.0.

Do smartfona z baterią 4000 mAh, wybierz Power bank o pojemności 8000 mAh lub więcej.