Ile kosztują popularne oprogramowania e-commerce?

Chcąc założyć sklep online, należy zdawać sobie sprawę z tego, że będzie się to wiązało z określonymi kosztami. Nie chodzi tylko o stworzenie samej strony, ale i o fakt, z jakiego oprogramowania się przy tym skorzysta. Jak wyglądają cenniki poszczególnych platform sprzedażowych?

Ile kosztuje oprogramowanie do e-commerce?

Założenie własnego sklepu to nie lada wydatek, ale wielu przedsiębiorców decyduje się przy tym na skorzystanie ze specjalnych oprogramowań do e-commerce, które pozwolą na stworzenie strony idealnie dopasowanej do potrzeb danej działalności. Pomijając już kwestie związane z pozyskiwaniem towaru, jego przechowywaniem czy wysyłaniem, warto skupić się też na kwestii związanej z samym sklepem online, czyli tym, co widzą klienci.

Do dyspozycji mamy najróżniejsze oprogramowania, które mogą się między sobą różnić funkcjonalnością, sposobem obsługi, możliwościami, a także rzecz jasna ceną. Z powodzeniem znajdzie się platformy zarówno darmowe, jak i takie, które są bardzo drogie. Nierzadko oprogramowania te mają także kilka opcji działania i różne ceny w zależności od tego, jaki wybierze się pakiet.

Ile kosztuje założenie sklepu na Shopify?

Jednym z popularniejszych oprogramowań e-commerce jest platforma Shopify. Korzystają z niej miliony przedsiębiorców na całym świecie i z powodzeniem dostępna jest także w Polsce. Działa ona na zasadzie comiesięcznej opłaty abonamentowej, a cennik uzależniony jest od wybranego planu. Jeżeli interesuje cię cena, to, ile kosztuje sklep na Shopify dowiesz się tutaj, wraz z innymi podstawowymi informacjami dotyczącymi tej platformy. Rozpiętość opłat wynosi od 9 do 2000$. Trzeba przy tym dodać, że oprócz standardowych kosztów za dostęp do programu, trzeba też płacić prowizje od transakcji.

Ile kosztuje oprogramowanie Sky Shop?

Kolejnym bardzo popularnym oprogramowaniem e-commerce na zasadzie abonamentu, jest także Sky Shop. Podstawowa platforma sklepowa kosztuje od 139 do 399 zł i jest to opłata miesięczna. Można też zdecydować się na stworzenie sklepu od A do Z, tutaj jednak trzeba się liczyć z wyższymi opłatami w granicach 4 – 10 tys. zł z dodatkową prowizją od sprzedaży. Na stronie znajdzie się też inne cenniki, w zależności od tego, na czym nam zależy.

Ile kosztuje sklep na Shopper?

Podobnie jak w przypadku innych oprogramowań i tutaj można spotkać kilka różnych pakietów, które są dedykowane sprzedawcom o najróżniejszych potrzebach. Standardowe ceny bez promocji mieszczą się w przedziale od 88 do 399 zł za miesiąc. Ich funkcjonalności mogą być różne, na przykład mając wpływ na to, ile produktów można wystawić czy jak duży będzie transfer danych.

Ile będzie kosztował sklep na platformie RedCart?

Kolejną popularną wśród przedsiębiorców platformą jest RedCart, która działa także w Polsce. Ma do dyspozycji kilka pakietów cenowych, uwzględniając zarówno abonament, gotowe sklepy, jak i kwestie graficzne. W przypadku abonamentu miesięczna opłata będzie wynosić od 129 do 289 zł miesięcznie, nie uwzględniając promocji.

Co z darmowymi oprogramowaniami e-commerce?

Oprócz płatnych platform znajdzie się cała gama programów open-source, które z założenia są darmowe. Mają one jednak wiele ograniczeń, brak im wielu funkcjonalności i wbrew pozorom nie są takie darmowe. Żeby usprawnić działanie sklepu, nierzadko konieczne jest instalowanie specjalnych wtyczek, które rzecz jasna dodatkowo kosztują.