Lombard – co musimy o nim wiedzieć?
Lombardy to punkty które obecnie możemy spotkać niemalże na każdym kroku, ponieważ ludzie chętnie z nich korzystają. Są to takie lokale, gdzie możemy zarówno sprzedać danym sprzęt po dość atrakcyjnej cenie i jednocześnie możemy również dokonać tam zastawu przedmiotów będących w naszym posiadaniu. Musimy jednakże mieć na uwadze fakt, że lombardy bardzo często oferują usługi pożyczkowe i wówczas będziemy mieć do czynienia z dosyć charakterystycznym rodzajem pożyczki lombardowej, a więc pożyczki pod zastaw.
Pożyczka lombardowa – czym jest i na jakich zasadach działa?
Generalnie rzecz biorąc, pożyczka brana w lombardzie zawsze będzie pożyczką od zastaw i nie można tego obejść. Żeby móc uzyskać taką właśnie pożyczkę, zawsze trzeba będzie pokazać swój domów osobisty. Funkcja zastawy będzie spełniana tymczasem przez dane przedmioty, które są własnością klienta lombardu, a więc pożyczkobiorcy. Warto tutaj pamiętać o tym, że lombard raczej nie będzie nam w stanie udzielić pożyczki w takiej kwocie, jaka jest wartością rynkową danego przedmiotu i ma do tego prawo. Co z tego wynika? Mianowicie, jeżeli chcemy uzyskać pożyczkę pod zastaw danego przedmiotu, którego wartość rynkowa wynosi około 1000 złotych, to w lombardzie na pewno wycena będzie zdecydowanie niższa. Będzie ona oscylowała w granicach 30 – 60 procent wartości danego przedmiotu.
Pożyczki lombardowe i ich koszty
Jak pokazuje praktyka, klienci lombardu bardzo często uważają, że jeżeli zaciągają tam pożyczkę, to otrzymają oni określoną kwotę pod takim zastrzeżeniem, że trzeba ją będzie zwrócić pod groźbą utraty zastawu, ale tak nie jest. Oczywiście lombardy, to dość charakterystyczna grupa pożyczkodawców, ale jednak są właśnie pożyczkodawcami, co oznacza, że ich działalność opiera się właśnie na udzielaniu pożyczek i właśnie na tym zarabiamy. Co za tym idzie, musimy liczyć się z tym, że kwota którą pożyczy nam lombard, nie będzie taka sama, jak całkowity koszt pożyczki, do którego zawsze dodawana jest prowizja, czy też doliczane są inne koszty.
Umowa lombardowa – jak wygląda?
Lombardy oferują swoim klientom warunki, które nazywane są „chwilówkowymi”, a zatem okres spłaty pożyczki wynosi około 30 dni. Czasami można spotkać również takie pożyczki, których okres spłaty wynosi 60 dni, ale zdarza się to bardzo rzadko. W lombardach nie spotkamy się z pożyczkami ratalnymi, a jeżeli takie są oferowane, to jedynie mogą na nie liczyć stali klienci. Lombard, to pożyczkodawca dość elastyczny, a co za tym idzie będziemy mieć tutaj pewne pole do negocjacji.
Sprawdzony i solidny lombard na terenie Konina to https://lombard66.pl/lombard/lombard-Konin.