Ile kosztuje usuwanie wgnieceń po gradobiciu?
Ulewne burze, deszcze i grad, nie stanowią naszej pogodowej codzienności, ale jednak się zdarzają. To niestety ma swoje konsekwencje, ponieważ sporej wielkości kulki lodu spadające z nieba mogą dopuścić wielu zniszczeń. Auto po gradobiciu nie wygląda najlepiej i poorane jest mnóstwem małych wgnieceń. Jak je usunąć i ile będzie to kosztowało?
Jak usuwa się wgniecenia po gradobiciu?
Największą bolączką wszystkich kierowców samochodów jest przede wszystkim fakt rozległości zniszczeń. Gradobicie potrafi sprawić, że samochód wygląda, jakby dostał kilkadziesiąt czy kilkaset ciosów pięścią, co jest mało estetyczne. Da się to jednak naprawić i wcale nie jest to takie trudne, jako że profesjonalne warsztaty samochodowe mają do tego odpowiedni sprzęt. Wgniecenia można usunąć na dwa sposoby – inwazyjnie, z lakierowaniem i bezinwazyjnie, bez lakierowania, dzięki wykorzystaniu techniki PDR.
Czy usuwanie wgnieceń po gradobiciu jest opłacalne?
Wiele osób uważa, że podjęcie się napraw uszkodzeń po gradobiciu nie ma większego sensu, jako że będzie to po prostu zbyt drogie. Tak naprawdę nie musi się to jednak wiązać z dużymi kosztami, zwłaszcza gdy nie ma konieczności lakierowania karoserii. Usuwanie wgnieceń po gradobiciu wycenia się indywidualnie, po wizycie w warsztacie i wiele będzie zależało od rodzaju uszkodzeń, a także ich ilości. Może więc to wyglądać inaczej, w przypadku każdego auta.
Ile kosztuje usuwanie wgnieceń po gradobiciu?
Ciężko wycenić cennik napraw, jako że jak zostało już wspomniane, wiele będzie zależało od indywidualnej sytuacji i tego, jak rozległe są zniszczenia spowodowane przez grad. Chodzi przede wszystkim o ich ilość, wielkość, materiał, z jakiego wykonane są uszkodzone elementy samochodu i w jakim miejscu się znajdują. Każdy warsztat samochodowy może podchodzić do tego inaczej. Koszt usunięcia pojedynczego wgniecenia może wynieść około 50 – 100 zł, ale to propozycja jednostkowa. Wyciąganie wgnieceń większej ilości będzie więc wiązało się z wyższą ceną i średnio wynosi około 500 zł wzwyż. Ważna jest jednak konsultacja z mechanikiem, który to oceni.
Jak wygląda usuwanie wgnieceń po gradobiciu bez lakierowania?
Jak wiadomo, konieczność lakierowania uszkodzonego samochodu mocno zniechęca kierowców, jako że podbija to koszty usuwania zniszczeń. Jest jednak na to metoda, ponieważ nie zawsze lakierowanie jest konieczne. Pomóc może w tym technika PDR. Wyciąga się wgniecenia (metoda na klej) lub je wypycha (masowanie blachy) za pomocą specjalnych urządzeń, dzięki czemu wracają do swojego poprzedniego kształtu, bez pozostawiania śladów.
Jakie są korzyści usuwania wgnieceń bez lakierowania?
Przede wszystkim najważniejszą korzyścią są koszty, jakie ponosi kierowca przy serwisie. W przypadku usuwania wgnieceń bez lakierowania mogą być one niższe nawet o około 60%, niż w przypadku napraw tradycyjnych wraz z lakierowaniem. Kolejną zaletą jest fakt, iż sam zabieg usuwania wgnieceń jest krótszy i może się odbyć jeszcze tego samego dnia. Nie można też zapomnieć o tym, że dzięki bezinwazyjnej naprawie, samochód nie traci na wartości, zachowując swoją cenę rynkową oraz oryginalną fabryczną karoserię.