Jak odbywa się mobilne niszczenie dokumentacji?
Czy wybrać samodzielne niszczenie dokumentacji, czy może lepiej to zadanie przekazać specjalistom? Przed tym wyborem na pewnym etapie stanie właściwie każdy przedsiębiorca. Sprawę komplikują nie tylko kwestie finansowe. Zastanowić trzeba się też nad kwestiami bezpieczeństwa. Dziś sprawdzamy, co warto wiedzieć o cenniku niszczenia dokumentów oraz na czym polega mobilne wykonanie tej usługi.
Niszczenie dokumentów w Warszawie
W stolicy znajdziemy przynajmniej kilka firm, które proponują swoim klientom niszczenie dokumentów. Nie wszystkie jednak dysponują infrastrukturą, która pozwala im zrealizować mobilny wariant tej usługi. Taką opcję w swoim cenniku posiada m.in. Rhenus. Mobilne niszczenie dokumentów polega na przeprowadzeniu pierwszego etapu utylizacji w siedzibie klienta. W tym celu eksperci podstawiają pod siedzibą odbiorcy specjalny pojazd. W jego wnętrzu znajduje się instalacja niszcząca, która jest w stanie szybko przetworzyć papier i zniszczyć dokumenty zgodnie z RODO.
Dlaczego niektóre podmioty z Warszawy decydują się na mobilne niszczenie dokumentów?
Powodów może być kilka. Czasem wewnętrzne przepisy nakładają na przedsiębiorcę określone działanie, co oznacza, że firma nie ma możliwości wydać dokumentacji na zewnątrz. Z takimi sytuacjami mamy do czynienia, gdy akta są szczególnie wrażliwe. Niszczenie dokumentów u klienta z Warszawy może wynikać również z czegoś innego. W niektórych przypadkach usługobiorcy po prostu czują się pewniej, gdy pierwszy etap niszczenia dokumentacji wykonany jest na ich oczach. Wtedy ich siedzibę opuszczają przetworzone dokumenty, co daje im dodatkowy komfort, że osoba nieuprawniona nie zyska dostępu do danych.
Co dzieje się po zrealizowania mobilnego niszczenia dokumentacji?
Niszczenie dokumentów w pojeździe jest zgodne z RODO i precyzyjne, ale żeby zyskać dodatkową pewność, takie akta przewozi się do dalszego przetworzenia. Dzięki temu osoby wybierające mobilne niszczenie dokumentacji mają stuprocentową pewność, że ich dane są doskonale chronione. Ładunek trafia więc do specjalnej instalacji.
To właśnie tam odbywa się kolejny etap profesjonalnego niszczenia dokumentów. Gdy proces zostanie zrealizowany, zleceniodawca otrzymuje oficjalny certyfikat potwierdzający ukończoną utylizację akt. Całość odbywa się więc:
- szybko;
- profesjonalnie;
- w pełni bezpiecznie.
Po zapoznaniu się z cennikiem niszczenia dokumentów niektóre firmy mogą uznać, że wolą samodzielnie zająć się tą sprawą. Jeśli jednak uwzględnimy koszty utylizacji w biurze, okaże się, że współpraca z ekspertami może być bardziej opłacalna. W takiej sytuacji nie musimy bowiem kupować żadnych specjalnych urządzeń, planować procesu, weryfikować bezpieczeństwa każdego etapu. Znika też konieczność oddelegowywania własnych pracowników i pracownic do obsługi niszczarek, wypinania dokumentacji itp. Dzięki wsparciu specjalistów z Warszawy firma może więc zadbać o niszczenie dokumentów, bez uszczerbku dla swojej codziennej działalności.
Źródło: Rhenus-data.pl