Czy można przedłużyć odbiór paczki InPost?

Paczki InPost zyskują na popularności. W każdym mieście, w wielu wsiach, na różnych osiedlach, teraz niemal wszędzie możesz znaleźć Paczkomaty InPost. Nie musisz więc obawiać się, że kurier nie zastanie Cię w domu, a paczka wróci do nadawcy – możesz odebrać ją z Paczkomatu o dowolnej porze. Masz na to 48h od chwili dotarcia do Paczkomatu. A co, gdy wiesz, że nie zdążysz? Czy można przedłużyć odbiór paczki InPost? Sprawdź!

Paczki InPost – ile masz czasu na odbiór?

Paczki InPost zyskały wielu zwolenników – zarówno wśród nadawców, jak i odbiorców. Kiedy przesyłka dotrze do Paczkomatu, odbiorca otrzymuje powiadomienie w aplikacji, poprzez wiadomość e-mail lub SMS. Standardowo na jej odbiór ma dokładnie 48h od chwili umieszczenia jej przez kuriera w Paczkomacie. Atutem jest, że automaty z paczkami są czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można więc podjechać o dowolnej porze, a do odbioru wystarczy wpisanie kodu na panelu lub też naciśnięcie przycisku w aplikacji mobilnej.

Co w sytuacji, gdy okaże się, że Paczkomat jest przepełniony? Wówczas paczka trafi do Paczkomatu tymczasowego, zlokalizowanego nie dalej niż 2 km w linii prostej od pierwotnie wybranego miejsca. Stamtąd na odbiór masz 1 pełny dzień roboczy, ale jeśli tego nie uczynisz, paczka trafi do pierwotnie wybranego przez Ciebie Paczkomatu i tam będzie czekać przez następnych 48h.

Czy można przedłużyć odbiór paczki InPost?

Jesteś na wyjeździe lub nagle Ci coś wypadło i wiesz, że nie zdążysz odebrać swojej paczki? Nie martw się, to wcale nie znaczy, że po upływie 48h znów trafi w ręce kuriera, by odesłał ją do nadawcy. InPost udostępniło opcję wydłużenia czasu na odbiór przesyłki. Możesz uczynić to wygodnie i szybko, zyskując tym samym dodatkowe 24h – w tym celu należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile. Koszt takiej usługi wynosi 7,99 zł za każde 24h, a to oznacza, że można z opcji korzystać wielokrotnie. Jeśli więc jesteś na wakacjach i wracasz za 3 dni, możesz trzykrotnie wydłużyć czas pobytu paczki w Paczkomacie, by spokojnie ją odebrać po powrocie do domu. Natomiast, jeśli szukasz korzystnych warunków nadawania przesyłek, sprawdź tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl!

Jak przedłużyć czas odbioru paczki z Paczkomatu?

Jaki już zostało wspomniane, jeśli chcesz wydłużyć czas odbioru paczki z Paczkomatu, skorzystaj z aplikacji InPost Mobile. Pobierzesz ją na swoje urządzenie mobilne bezpłatnie w AppStore lub Sklepie Google Play. W aplikacji, w szczegółach przesyłki, a także na liście śledzenia dostępny będzie żółty przycisk „Przedłuż”. Pojawia się on 12h przed upływem terminu odbioru przesyłki z Paczkomatu oraz 24h w przypadku punktów InPost z ograniczonymi godzinami otwarcia. Jeśli decydujesz się na przedłużenie, kliknij w ten przycisk i opłać usługę za pomocą wybranej metody płatności (np. BLIK-iem, przelewem DotPay czy kartą płatniczą). I gotowe! Teraz paczka będzie czekała dodatkowe 24h – czyli jeśli miałeś ją odebrać do poniedziałku o 16.30, teraz masz czas do wtorku do 16.30! Dla pewności informację o zaktualizowanym terminie odbioru paczki otrzymasz mailem, a także sprawdzisz w aplikacji InPost Mobile, w sekcji śledzenia przesyłek lub w szczegółach przesyłki. Co jednak kluczowe, czas odbioru paczki InPost można przedłużyć jedynie przed upłynięciem 48‑godzinnego pierwotnego terminu odbioru – po tym czasie ta opcja wygasa. Następnie paczka trafia do lokalnego oddziału, gdzie jeszcze na odbiór 3 dni. Po upływie tego czasu trafia do nadawcy.

Chcesz sprawdzić, ile kosztują przesyłki kurierskie u poszczególnych przewoźników? Wejdź na: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/inpost.