Czy narożnik w kształcie podkowy to dobry wybór do salonu?

Nowoczesne narożniki coraz częściej stanowią centrum domowego życia. To właśnie tam dzieci odrabiają lekcje i zajmują się zabawą. Dorośli oddają się swoim pasjom, a wszyscy całą rodziną spożywają posiłki i oddają się relaksowi przed telewizorem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów narożników, ale coraz bardziej popularne stają się kanapy w kształcie podkowy (znane również jako narożniki w kształcie litery U). W tym artykule omówimy wady i zalety tego rodzaju kanap narożnych oraz podpowiemy na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Dlaczego warto kupić narożnik w kształcie podkowy?

Mebel tego rodzaju jest atrakcyjną ozdobą pomieszczeń o dużym metrażu. W porównaniu do klasycznych narożników mogą stać nawet na środku pokoju i dalej będą pięknie się prezentować. Kanapy narożne stworzone na kształt litery U to doskonały wybór dla posiadaczy dużych rodzin. Kilkuosobowa familia może wygodnie spędzać czas bez zbędnego ścisku, ponieważ takie narożniki mają dużą powierzchnię użytkową. Modele narożników w kształcie podkowy sprawdzą się także u osób, które często zapraszają gości i organizują domowe przyjęcia. Niemal każdy narożnik w kształcie U można rozłożyć i zyskać dodatkowe miejsce do spania, choć ze względu na jego wymiary jest możliwość, by się na nim wyspać nawet bez rozkładania go. 

U kogo nie sprawdzi się narożnik w kształcie U?

Narożnik w kształcie podkowy  raczej nie będzie dobrym wyborem do niewielkich pomieszczeń ze względu na swoje gabaryty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by taki mebel kupić do małego salonu, ale trzeba liczyć się z tym, że pomieszczenie może wyglądać na zagracone i zabraknie w nim miejsca na inne meble. W przypadku chęci zakupu narożnika należy również liczyć się z tym, że jest on z reguły droższy niż klasyczne kanapy.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego narożnika?

W zależności od rozkładu pomieszczenia, w którym ma znaleźć się kanapa, możesz zdecydować się na gotowy mebel lub zamówić produkt na zamówienie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Ze względu na dużą powierzchnię narożnik w kształcie podkowy może stać się główną dekoracją Twojego salonu. Wtedy wystarczy, że zadbasz tylko o dopasowane stylistycznie i kolorystycznie dodatki. Podczas wyboru narożnika pamiętaj, by zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany oraz w jaki sposób go czyścić. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy jesteś rodzicem małych dzieci lub posiadaczem zwierząt domowych. Najlepszym wyborem będzie materiał o właściwościach plamoodpornych. Zwróć uwagę na wszelkie dodatkowe udogodnienia, które można spotkać w meblach wypoczynkowych. Warto sprawdzić, czy mebel posiada regulowane zagłówki i podłokietniki, które zwiększają komfort podczas odpoczynku. Jeśli nie masz zbyt wiele powierzchni do przechowywania w swoim domu, możesz zdecydować się na narożnik w kształcie U wyposażony w pojemnik na pościel. Oczywiście to nie jedyne atuty, jakie możesz mieć Twój narożnik. W ofercie producentów są nawet takie atrakcje takie jak barek, półki, stolik kawowy czy sprzęt audio.