Czy w taksówce można płacić kartą?

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę. Jeszcze parę lat temu większość z nas nawet by nie pomyślała, że za jakiś czas w portfelu zamiast banknotów będziemy nosić jedynie kartę płatniczą. Bezgotówkowe metody płatności to rozwiązanie zdecydowanie bezpieczniejsze i wygodniejsze, ponieważ już w prawie każdym miejscu możemy zapłacić kartą, dzięki czemu nie musimy pamiętać o wypłacie gotówki z bankomatu.

Płatność kartą w taksówce

Wiele osób zapobiegawczo nosi przy sobie trochę gotówki, aby uniknąć sytuacji, w której płatność kartą byłaby niemożliwa. Najczęściej mamy wątpliwości co do możliwości płatności kartą w taksówkach. Jednak w dzisiejszych czasach firmy takie jak przykładowo Glob-Trans Taxi w Mielcu traktują terminal jako obowiązkowe wyposażenie swoich samochodów. Dzięki temu płatność bezgotówkowa w taksówce nie stanowi już żadnego problemu. 

Taxi na 6 osób w Mielcu

Czy w każdej taksówce jest terminal?

Jednak może się zdarzyć, że nie w każdej taksówce znajduje się terminal, dlatego zamawiając taxi warto upewnić się, że jest w nim możliwość płatności kartą. Wówczas na nasze życzenie zostanie przesłany kierowca, u którego bez problemu płacimy bezgotówkowo. Ceny poszczególnych taksówek możemy sprawdzić zazwyczaj na ich stronach internetowych. W przypadku firmy Glob-Trans tutaj sprawdzisz ceny taryf oraz usług dodatkowych, takich jak holowanie, czy dostarczenie przesyłek. Po odbyciu kursu informujemy taksówkarza, że chcemy zapłacić kartą. Kierowca wprowadza kwotę na terminalu, a następnie my przykładamy kartę i zatwierdzamy transakcję. Podobnie jak przy zakupach czy innych płatnościach gdy kwota wynosi więcej niż 50 zł musimy wpisać kod PIN.

Płatność kartą przez aplikację

Coraz popularniejsza staje się również metoda zapłaty w taksówce przez aplikację. Obecnie wiele korporacji tworzy własne aplikacje, a następnie udostępnia je swoim klientom. Umożliwiają one także zamówienie taryfy bez wykonywania telefonu. Kolejny krok do nowoczesności, który zaskakuje klientów jest taki, że aplikacje pozwalają na podpięcie karty płatniczej, co oznacza, że nie musimy używać jej nawet przebywając w samochodzie. Nawet jeśli nie ma w nim terminala, możemy zapłacić bez gotówki.

Jak zapłacić kartą przez aplikację?

Na samym początku powinniśmy pobrać aplikację, znajduje się ona np. w sklepie Google Play. Pobieramy i instalujemy ją w naszym smartfonie. Aby, móc ją używać powinniśmy utworzyć konto na nasze dane, podać m.in swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz maila. Podczas płacenia kartą musimy na początku wybrać taką opcję i podpiąć kartę. Jeśli zdecydujemy się na płatność kartą przy pomocą aplikacji to powinniśmy zacząć od zamówienia kursu przez aplikację, a następnie potwierdzenia go. Nie musimy posiadać karty przy sobie, aby móc zapłacić, jednak często wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Płatność kartą przez aplikację w taksówce Glob Trans

Płatności bezgotówkowe w taksówkach

Odpowiadając na pytanie czy w taksówkach jest możliwość płacenia kartą, odpowiedź brzmi: tak. Jest wiele sposobów opisanych powyżej, które dają nam taką możliwość zarówno przez terminal, jak i aplikację. W razie jakichkolwiek wątpliwość warto dopytać taksówkarza lub osoby odbierającej telefon w korporacji. Z upływem czasu z pewnością coraz więcej, jak nie wszystkie taksówki będą zapewniać płatność bezgotówkową.