Energia dla firm – ze słońca i spod ziemi

Dziś, wraz z rosnącą popularnością i dostępnością odnawialnych źródeł energii, kwestia zapewnienia odpowiedniego, energetycznego i jednocześnie oszczędnego ogrzewania dla domów i firm nie jest już tak zastanawiająca, jak kilkadziesiąt lat temu. Coraz więcej osób opowiada się za działaniami chroniącymi środowisko i zwraca się do takich nowoczesnych rozwiązań jak pompy ciepła i panele fotowoltaiczne jako sposobu dostarczania ciepła i zaopatrywania w prąd.

Pompy ciepła i paneli panele fotowoltaiczne są powszechnie doceniane w związku z ich wyjątkowo wysoką efektywnością energetyczną. Tak pozyskiwana energia dla firm jest remedium na współczesne problemy z cenami energii. Jeśli wziąć dodatkowo pod uwagę, jak bardzo przyjazne dla środowiska są oba te rozwiązania, okaże się, że to świetny wybór nie tylko dla ekonomistów. To świetne połączenie oferuje też wiele tym, którzy martwią się wpływem nowoczesnych technologii i stylu życia na środowisko. Pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem grzewczym o niskiej emisji dwutlenku węgla, ale do działania potrzebują energii elektrycznej, dlatego połączenie ich z panelami słonecznymi sprawi, że Twoja firma osiągnie wartość Net-Zero. Aby jak najlepiej wykorzystać źródła czystej energii, która jest dostępna w nieskończonej ilości, preferowane jest połączenie urządzeń przetwarzających energię słoneczną i gruntowych pomp ciepła.

Tanie ogrzewanie i elektryczna energia dla firm

Jeśli chcesz poznać wszystkie korzyści, jakie daje połączenie używania paneli słonecznych i pomp ciepła, sprawdź, co mogą Ci zaoferować specjaliści z https://www.yourway.com.pl/. Korzystając z oferowanych tam rozwiązań, możesz połączyć dwa różne źródła energii do celów grzewczych i energetycznych. W ten sposób uzyskasz doskonały stosunek jakości do ceny, jaką wydasz za ogrzewanie nieruchomości, a jednocześnie zapewnisz swojej firmie lepszy niż w tradycyjnych rozwiązaniach stosunek kosztów do wydajności. Na tym właśnie polega wdrażana idea – tania energia dla firm.

Dzięki systemowi, który łączy fotowoltaikę i pompę ciepła zyskujesz na kilka sposobów:

  • Zapewnisz sobie tanie ogrzewanie na pełną skalę w zimie.
  • Uzyskasz klimatyzację latem, przy niższym zużyciu energii.
  • Będziesz mieć zwiększony stopień elastyczności w zakresie sposobu wytwarzania ciepła, podczas gdy na wydajność gruntowej pompy ciepła nie będą miały wpływu zewnętrzne warunki pogodowe.
  • W okresie letnim gruntowa pompa ciepła będzie odrzucać nadmiar ciepła wytworzonego przez kolektory słoneczne i magazynowała jego część na zimę.
  • Tania energia dla firm wyraźnie podniesie w Twojej firmie współczynnik efektywności systemu grzewczego

Warto również zauważyć, że maksymalna wydajność pompy dotyczy okresu październik-grudzień, a najniższy wskaźnik wydajności odnotowuje się w przedziale czasowym od lutego do kwietnia.

Natomiast w przypadku słonecznych podgrzewaczy termicznych najwyższy wskaźnik wydajności (w zimnych porach roku) jest ograniczony do okresu luty-marzec, a najniższy między listopadem a grudniem. Dlatego te dwa różne systemy grzewcze uzupełniają się w dość produktywny sposób. Zastosowanie paneli słonecznych zwiększa sprawność cieplną gruntowej pompy ciepła i odwrotnie, zapewniając konsumentom największe korzyści z tej symbiotycznej relacji.

Tania energia i ogrzewanie pompą ciepła

Jedyną istotną wadą takiego połączonego systemu są wysokie początkowe koszty instalacji, które mogą znacznie nadszarpnąć budżet. Powodem wysokich kosztów początkowych jest fakt, że gruntowa pompa ciepła wymaga odwiertów w gruncie na głębokości 50-115 metrów i ułożenia pod ziemią kolektorów ciepła typu rurowego, aby mogła sprawnie funkcjonować. Tym samym koszty instalacji gruntowej pompy ciepła są mniej więcej równe cenie wyposażenia pompy ciepła, co stanowi ważny czynnik przy podejmowaniu decyzji przy poszukiwaniu systemu ogrzewania firmy.

Początkowe wysokie koszty są rekompensowane zyskami, jakie uzyskuje się podczas eksploatacji i konserwacji gruntowej pompy ciepła. Warto również wspomnieć, że całkowite koszty połączonego systemu grzewczego przypominałyby koszty związane z zainstalowaniem i uruchomieniem pełnowymiarowego systemu ogrzewania panelami słonecznymi. Uzyskiwana w ten sposób tania energia dla firm od pewnego momentu staje się wyjątkowo opłacalną inwestycją.