Gdzie przechować meble na czas przeprowadzki?

Zmiana miejsca zamieszkania to duże przedsięwzięcie logistyczne wiążące się m.in. ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, gdzie można bezpiecznie przechować dobytek. Jakie są opcje w tym zakresie i jak się do tego mają magazyny samoobsługowe?

Przeprowadzasz się? Sprawdź, co zrobić z meblami!

Przechowanie mebli oraz innych elementów wyposażenia mieszkania na czas przeprowadzki bywa niekiedy bardzo kłopotliwe. Najwygodniej jest zostawić rzeczy u znajomych czy rodziny, ale nie każdy ma taką możliwość. Podobnie sprawa wygląda z komórkami lokatorskimi czy garażami – nie wszyscy mają do dyspozycji tego typu powierzchnie. Warto zatem pamiętać o tym, że magazyn samoobsługowy doskonale sprawdzi się jako przechowalnia mebli. Warszawa oraz inne duże miasta to obszary działalności firm specjalizujących się w wynajmie powierzchni magazynowej.

Wynajem magazynów samoobsługowych – największe zalety

W magazynie samoobsługowym można przechować nie tylko meble czy urządzenia RTV i AGD, ale również sprzęt sportowy i turystyczny, rodzinne pamiątki i osobiste rzeczy. Każda wypożyczalnia ma swój własny regulamin, z którym należy się zapoznać, aby wiedzieć, co dokładnie można przechować w boksie, a czego nie. Omawiana usługa obejmuje zarówno wynajem długoterminowy, jak i na krótki okres, np. w  Kangu Self Storage minimalny okres najmu to 7 dni.  Dużym jej atutem są także atrakcyjne stawki, dzięki czemu jest ona dostępna dla szerokiego grona klientów, np. w Warszawie koszt wynajęcia magazynu o powierzchni 1 m kw. wynosi średnio 80-130 zł netto za miesiąc.

Magazyn samoobsługowy na czas przeprowadzki – jakie formalności?

Firmy oferujące magazyny samoobsługowe na wynajem dość elastycznie podchodzą do konstrukcji umów. Szczegóły da się ustalić mailowo lub telefonicznie, niemniej formalności załatwia się na miejscu osobiście lub przez pełnomocnika. Cała procedura przebiega bardzo sprawnie. Boks można wynająć już w dniu wizyty w biurze obsługi klienta, o ile oczywiście wybrana przez klienta powierzchnia jest w danym momencie wolna.