Imprezy kulturalne w Krakowie – jak znaleźć nocleg, spędzić czas itp.?

Kraków nie tylko zabytkami stoi. Odbywa się tu sporo imprez kulturalnych – często w godzinach wieczornych, dlatego wiele osób poszukuje taniej możliwości noclegu.

Kraków – Wawel, Kościół Mariacki, Rynek, Brama floriańska, Kazimierz… nie tym razem. Chociaż zabytkowy klimat Krakowa jest czymś niesamowitym i niecodziennym, to nie zachęci każdego do odwiedzenia tego miasta. Nic nie szkodzi – stolica małopolski ma tak wiele do zaoferowania, że każdego może czymś przyciągnąć.

Teatry w Krakowie

Kraków stoi teatrami. Jest tu ich prawdziwe zatrzęsienie. Nie można nie wspomnieć o takich ikonach jak teatr imienia Juliusza Słowackiego czy Narodowy Stary Teatr imienia Heleny Modrzejewskiej. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Od klasyki po awangardę. Skoro mamy Stary Teatr, to i kilkanaście lat temu musiał pojawić się Teatr Nowy. W Krakowie znajdziemy także Teatry Ludowy, Teatr Lalki, Maski i Aktora „Groteska” i inne. Kilkanaście teatrów i grup teatralnych – to robi wrażenie. Znajdziemy tu repertuar skierowany zarówno do młodszych widzów i młodzieży, jak i dorosłych obytych ze światem sztuki.

Młodsza muza teatru

W Krakowie dobrze się czują nie tylko wielbiciele bardziej „tradycyjnych” sztuk. To tu odbywa się Krakow Film Festival – Krakowski festiwal filmowy. Także w tym mieście niejednokrotnie miały miejsce głośne koncerty muzyki filmowej. Co ciekawe już niedługo pojawi się na Tauron Arenie sam Hans Zimmer. Tu grały i będą grać legendy polskiej i zagranicznej muzyki. Na Tauron Arenie wydarzenia i koncerty odbywają się regularnie. Z innych ważnych miejsc na mapie kulturalnej stolicy Polski są Filharmonia Krakowska imienia Karola Szymanowskiego oraz Opera Karkowska.

Skoro wspomnieliśmy już o świecie muzyki, to w Krakowie regularnie grają mniejsze lub większe kapele. Wielkie hale nas przytłaczają? Jeśli przeszukamy Internet, na pewno znajdziemy miejscówki z muzyką na żywo i kameralne występy.

Nocne życie Krakowa

Nie ukrywajmy – Kraków to nie tylko kultura wysoka. W mieście znajduje się mnóstwo uroczych tematycznych knajpek oraz klubów muzycznych. Szaleństwo do białego rana w rytm ulubionych kawałków? W Krakowie niespecjalnie trzeba długo szukać, aby znaleźć się na dobrej imprezie. Jest to także jeden z powodów, dlaczego wiele grup  wybiera właśnie to miasto na swój wieczór panieński lub kawalerski – i nie tyczy się to tylko Polaków

Nocleg w Krakowie

Wiele wydarzeń odbywa się wieczorową porą, dlatego ludzie poszukują hostelu w Krakowie. Jest to tak urokliwe miejsce, że warto poświęcić mu dłuższą chwilę i połączyć kilka elementów kulturalnych w większy plan, spędzając tu odrobinę więcej czasu. Ma to sens, szczególnie gdy wybierzemy hostel w Krakowie, który znajduje się na Starym Mieście. Niepowtarzalny klimat, blisko do przystanków komunikacji miejskiej i do dworca PKP, otoczenie zabytków, uroczych knajpek i ulicznych artystów. To wszystko oferuje hostel Draggo przy ulicy Gołębiej.

Na koncert lub wydarzenie kulturalne można także wybrać się grupą znajomych, lub w ramach wycieczki szkolnej. Nocleg dla grupy zorganizowanej w Krakowie nie musi być wcale trudną do zorganizowania sprawą – i co chyba ważniejsze – drogą.