Jak zamówić ubezpieczenie OC członka zarządu przez Internet?

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że zarządzanie spółką jest obarczone ogromną odpowiedzialnością. Często zdarza się, że nawet osoba posiadająca odpowiednią wiedzę, jest w stanie podjąć jedną decyzję, która nie będzie najkorzystniejsza w odniesieniu do firmy. Z tego też powodu niezwykle często spółki wykupują ubezpieczenie OC członków zarządu. Taką polisą może zostać objęty np. księgowy. Wówczas to zakład ubezpieczeń pokrywa ewentualne szkody, jednak tylko i wyłącznie w momencie, kiedy zostały one nieumyślnie spowodowane. Warto więc w taką polisę zainwestować, szczególnie w momencie, że można ją nabyć wygodnie przez Internet.

Kiedy ubezpieczenie OC członków zarządu się sprawdzi?

Ubezpieczenie członków zarządu, pomoże chronić poszczególne osoby, które spełniają kierownicze funkcje przed konsekwencjami błędnych decyzji. Nie ukrywajmy, że zarządzanie spółką i jej procesami ponosi za sobą ogromną odpowiedzialność. Często np. w przypadku księgowych, już jedno błędne rozliczenie może przynieść spore straty finansowe dla spółki, która względem księgowego, może wysnuć poszczególne roszczenia. Wobec tego ewentualne konsekwencje, jeśli księgowy będzie ubezpieczony, spadną na ubezpieczyciela, który pokryje ewentualne straty materiale. Oczywiście, błąd popełniony musi być nieumyślnie i niecelowo.

Kiedy ubezpieczenie OC członków zarządów nie wypłaci świadczenia?

Ubezpieczenie d&o stworzone zostało z myślą o ochronie członków zarządu przed konsekwencjami błędnych decyzji. Nie oszukujmy się, w momencie kiedy na członkach zarządu stale ciąży presja, a także pracują pod ogromnym stresem, wówczas o pomyłkę nie jest trudno. Niemniej jednak może się zdarzyć, że powstaną roszczenia względem członka zarządu wynikające z zachowań spowodowanych umyślnie, lub zostaną nałożone grzywny i kary wynikające z przepisów karnych i karnoskarbowych. W takim wypadku ewentualne straty finansowe, które spadną na spółkę, będzie on musiał pokryć z własnej kieszeni. W przypadku celowego działania ubezpieczyciel świadczeń nie wypłaca.

Jak zamówić ubezpieczenie członków zarządu przez Internet?

Ubezpieczenie członków zarządu można wygodnie zamówić przez Internet. W tym celu wystarczy jedynie przejść do witryny danego towarzystwa ubezpieczeniowego i wybrać rodzaj interesującego nas ubezpieczenia. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniej polisy, dopasowanej do roli, jaką dany członek zarządu spełnia, a także przeczytanie warunków i ich zaakceptowanie. Wówczas wniosek trafia bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego, które w odpowiedzi prześle nam warunki polisy i umowę.