Nauka rysowania z rzutnikiem

Rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych dziecka jest trudnym zadaniem dla rodziców. Można je realizować odpowiednio dobierając zabawki.

Co to jest projektor do nauki rysowania?

Projektor do nauki rysowania jest nowoczesną zabawką, która ma zachęcić dziecko do wykonywania kolorowych rysunków.

Projektor-rzutnik działa zasilany bateriami. W zestawie, oprócz rzutnika znajdują się cztery krążki z ośmioma obrazkami na każdym. Krążki czyli slajdy do rzutnika umieszcza się w projektorze. Obrazki zmienia się poruszając krążkiem. Oświetlone slajdy do rzutnika rzucają kontury i kolory obrazka na specjalną książeczkę, w której dziecko może wykonywać rysunki.

W zestawie z projektorem znajduje się 12 mazaków o nasyconych barwach w szerokiej gamie kolorystycznej.

Rysunki można też wykonywać na kartkach czy innych materiałach rysunkowych. Ten sposób umożliwia oprawienie i zawieszenie pracy dziecka lub podarowanie jej np. babci czy dziadkowi.

Projektor-rzutnik wykonany jest z plastiku, a jego wysokość jest regulowana w zależności od potrzeb dziecka. Umożliwia to wygodną pracę przy rysowaniu.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Zalety nauki rysowania z projektorem

Zabawa z projektorem i slajdy do rzutnika zachęcą dziecko do nauki rysowania. Obrazki wyświetlane na kartce dziecko będzie mogło odtworzyć przy użyciu kolorowych mazaków. Pozwoli to na naukę prawidłowego chwytania narzędzi piśmienniczych i będzie wspaniałym wstępem do nauki pisania.

Odwzorowując rysunki ze slajdów dziecko nauczy się koncentrowania uwagi. Będzie ćwiczyło umiejętności manualne, sprawność dłoni i palców. Nauczy się wykonywania precyzyjnych ruchów i rysowania różnych kształtów.

Zabawka przyczyni się do rozwijania wyobraźni i kreatywności dziecka. Zabawa z projektorem umożliwi naukę rozróżniania kolorów i rozpoznawania narysowanych kształtów. Może być doskonałym wstępem do rozwijania artystycznych pasji dziecka.

Zabawka może połączyć dobrą zabawę z nabywaniem koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka.