Odkrywanie przeszłości Malagi poprzez architekturę i zabytki

Poświęć trochę czasu na opalanie i sporty wodne, bary i kluby, aby odkryć oszałamiającą architekturę Malagi i poznać przeszłość i kulturę miasta.

Rozkoszując się wakacjami, opalaniem się i życiem nocnym, pomyśl o tym – historia Malagi sięga ponad 2800 lat, dzięki czemu to nowoczesne miasto jest jednym z najstarszych na świecie.

Pod ochroną Cesarstwa Rzymskiego Málaga wyrosła na dobrze prosperujące i ważne miasto. Dzięki dużemu i ruchliwemu portowi Malaga stała się dominującym skrzyżowaniem handlowym. Jednak wraz z upadkiem Cesarstwa Rzymskiego Malaga również uległa zmniejszeniu. Dopiero w XVIII wieku zaczął odzyskiwać dawną świetność, ostatecznie przekształcając się w tętniące życiem miasto, które znamy dzisiaj.

Architektura i archeologia

Jeśli wsiądziesz do jednego z taksówek z lotniska w Maladze i poprosisz kierowcę o wskazanie historycznych zabytków w drodze do hotelu, przygotuj się na pełną wycieczkę z przewodnikiem, ponieważ są oni dumni z dziedzictwa swojego miasta.

W rzeczywistości dobrym pomysłem jest skorzystanie z podróży taksówką z lotniska w Maladze w celu uzyskania informacji o mieście. Kierowcy są przyjaźni i zawsze chętni do pomocy. Za ich wiedzą możesz odkryć witryny, które w przeciwnym razie byś przeoczył.

Jak można się spodziewać, istnieje wiele miejsc historycznych i architektonicznych oraz zabytków do wyboru. Oto tylko próbka na początek.

Alcazaba

Ta masywna budowla to dobrze zachowany pałac i fort z początku XI wieku. Zbudowana na miejscu jeszcze starszej rzymskiej fortyfikacji Alcazaba oznacza po arabsku „cytadela” – i to musi być jedna z najlepiej zachowanych w Hiszpanii.

Pałac / fort zbudowany jest na wzgórzu w centrum miasta, strategicznie z widokiem na port. Dzięki masywnej konstrukcji z podwójnymi ścianami i potężnymi fortyfikacjami Alcazaba jest, zdaniem historyków wojskowych, wspaniałym przykładem wczesnych technik fortyfikacyjnych i planowania wojskowego.

Cytadela jest prawie codziennie dostępna dla publiczności. Godziny letnie są od 09:00 do 20:00, a zimowe od 09:00 do 18:00. Wejście kosztuje zaledwie 2,20 euro.

Teatro Romano

Ten starożytny zabytek jest najstarszym miejscem w mieście. Znajdujący się u podnóża cytadeli Alcazaba (który został zbudowany na części tej rzymskiej budowli) teatr powstał w I wieku pne i był użytkowany do III wieku naszej ery. Następnie, podobnie jak sama Malaga, powoli podupadła, ostatecznie popadła w ruinę i została zapomniana.

Teatr został ponownie odkryty w 1951 r., Co zapoczątkowało ogromne wykopaliska archeologiczne i odbudowę, która zakończyła się w 2011 r. Kierowcy taksówek z lotniska w Maladze z przyjemnością opowiedzą Ci o tym miejscu i ogromnym wysiłku włożonym w jego odtworzenie.

Teatro Romano jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok. Wejście jest za darmo. W miesiącach letnich w teatrze odbywają się sztuki teatralne, czytania poezji i inne przedstawienia. Ale pamiętaj, że amfiteatr może pomieścić tylko około 250 osób, więc bilety na te imprezy zazwyczaj szybko się kończą.

Katedra w Maladze

Budowa katedry w Maladze trwała ponad 200 lat – od 1528 do 1782 r. Ale katedra jest nadal niedokończona, ponieważ pierwotny projekt wymagał dwóch wież, a nie tej, którą dziś widzimy. Z tego powodu miejscowi często nazywają budynek „La Manquita”, co oznacza „jednoręką kobietę”.

Katedra ma kilka niezwykłych drewnianych rzeźb, w sumie 40, z których każdy przedstawia innego świętego. Obok katedry zobaczysz kościół Iglesia del Sagrano z jego niezwykłym kwadratem, a nie prostokątem.

Wejście do katedry kosztuje 5 euro, ale okoliczne ogrody są bezpłatne i miłym miejscem do relaksu. Aby uzyskać więcej informacji na temat miejsc w Maladze, odwiedź stronę internetową Andaluzji lub, oczywiście, artykuły fitness, zapytaj lokalnego biura turystycznego o zalecenia.