Patent Motorowodny, żeglarski, sternika motorowodnego – najważniejsze informacje

Żeglarstwo i inne sporty wodne stają się coraz bardziej popularne. Rozrywka kojarzona kiedyś tylko z elitami, dzisiaj jest sposobem na życie i pasją dla wielu zwyczajnych osób. Warto więc wiedzieć w jaki sposób można otrzymać paten motorowodny, żeglarski lub patent sternika motorowodnego. Firma Patentowo. pl oferuje bardzo ciekawą ofertę. 

Patent żeglarza jachtowego 

W ofercie firmy pantentowo.pl dostępne są profesjonalne przygotowanie dotyczące zasad żeglowania jachtem. Kursanci w trakcie zajęć posiądą szereg praktycznych umiejętności, a także zostaną przygotowani do zdania egzaminu na patent żeglarza lub sternika. Kursy odbywają się między innymi w Szczecinie, Bydgoszczy i Gdański. Patent Żeglarski to duże udogodnienie. 

Patent sternika motorowodnego 

Kolejną możliwością oferowaną przez firmę patentowo.pl jest możliwość odbycia kursu na sternika motorowodnego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zbytnio nie przepadają, za pracą przy żaglach. Uzyskany Patent Motorowodny pozwala na prowadzenie łodzie motorowodnych po wodach śródlądowych, przy czym nie ma znaczenia długość łodzi czy moc jej silnika. Można także pływać po morzach w odległości do 2 mil od brzegu. 

Patent na motorowodnego sternika morskiego 

Osoby, które chcą pływać po wodach motorówkami, a także jachtami motorowymi powinny zdecydować się na kurs, który pozwoli na uzyskanie patentu sternika motorowodnego. Upoważnia on do prowadzenia motorowodnych jachtów, których długość przekracza nawet 18 metrów. Nie ma także żadnych ograniczeń dotyczących mocy silnika. 

Warto zaznaczyć, że warunkiem koniecznym pozwalającym na otrzymanie patentu jest wzięcie udziału w przynajmniej dwóch rejsach po morzach, które łącznie trwają przynajmniej 200 godzin. 

W ofercie firmy dostępne są także kursy na Jachtowego Sternika Morskiego, a także możliwość otrzymania licencji na holowanie narciarzy i innych obiektów pływających. Dzięki temu można motorówką ciągnąć narciarza wodnego, lub inny, dowolny obiekt, na którym znajdują się inne osoby. Dzięki posiadaniu licencji można zapewnić znajomym czy rodzinie niezapomnianą zabawę na wodzie. 

Firma patentowo.pl zatrudnia w swoich szeregach tylko doświadczonych ludzi, którzy spędzili setki lub tysiące godzina na morzach, jeziorach czy oceanach. Mają oni duże doświadczenie, dzięki czemu prowadzone przez nich szkolenia są w pełni profesjonalne. W trakcie kursów pracownicy są bardzo zaangażowani i dokładają wszelkich starań, aby kursanci zdobyli upragniony dokument.