Wybór odpowiedniej maszyny budowlanej

Czy zajmujesz się wykonywaniem zleceń w branży budowlanej? Dlatego chcesz kupić maszynę budowlaną, która ułatwi Ci budowę domu lub budynku użytkowego? Niezależnie od tego, czy planujesz kupno nowej, czy używanej maszyny budowlanej, to zawsze jest sporym wydatkiem. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając ją? O tym poniżej.

Czym są maszyny budowlane?

Maszyny budowlane to sprzęty, jak i urządzenia, które są wykorzystywane podczas świadczenia usług budowlanych. Należą do nich:

  • Koparki;
  • Ładowarki;
  • Ładowarki teleskopowe;
  • Osprzęt;
  • Osprzęt koparek i ładowarek;
  • Ubijaki;
  • Zagęszczarki;
  • Walce do 4,5 tony;
  • Walce powyżej 4,5 tony;
  • Układarki;

Zanim zdecydujesz się na model, któregoś z producentów, powinieneś wziąć pod uwagę to, czy chcesz kupić nową, czy używaną maszynę budowlaną. Cena sprzętu używanego jest niższa niż nowego. Jednak wydajność pracy jest niższa, natomiast koszt pracy urządzenia jest wyższy niż w przypadku sprzętów, które nie były jeszcze używane. Korzyścią z używania z nowych sprzętów jest również to, że będą działać bezawaryjnie przez wiele kolejnych lat. Oprócz tego w odróżnieniu od korzystania z używanej maszyny budowlanej nową – możesz skonfigurować zgodnie z własnymi preferencjami.

Których producentów warto wybrać modele?

Na rynku jest wiele dostępnych producentów urządzeń, dlatego przeglądając oferty, możesz mieć problem z dobraniem modelu, który spełni Twoje oczekiwania. Dlatego zwróć uwagę na urządzenia producentów: BOBCAT oraz Ammann. Wszystkie dostępne urządzenia są wykonane z wysokiej jakości części. Dzięki temu maszyny wyróżniają się: wydajnością, większą mocą, cichą pracą. Spełniają także normy z zakresu bezpieczeństwa, emisji spalin i hałasu.

Dystrybutor maszyn budowlanych: https://www.asco-eq.pl/

Gdzie możesz skorzystać z serwisu maszyn i kupić części zamienne do nich?

Zarówno serwis, jak i możliwość kupienia części zamiennych do maszyn budowlanych jest dostępny w ASCO – EQ. Wystarczy, że podasz, jak najwięcej danych maszyny, a nasi specjaliści pomogą Ci w dobraniu ich do modelu urządzenia. Dostępne są tylko oryginalne części, dzięki temu możesz mieć pewność co do ich wysokiej jakości oraz gwarancji producenta. Podczas naprawiania urządzeń budowlanych wykorzystujemy oryginalne części zamienne oraz materiały eksploatacyjne. Wszystkie naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne wykonują przeszkoleni mechanicy, którzy regularnie biorą udział w szkoleniach. Prowadzimy serwis marek: Doosan, Honda, Montabert, Simex, Permon oraz Cangini. To sprawia, że jakość usług oraz sprzętów, które znajdują się w naszej ofercie, są na wysokim poziomie.