Zasłony balkonowe – jakie mają zalety?

Wiele osób dbając o swoją prywatność rozważa osłonięcie balustrady swojego balkonu. To, co w zamyśle deweloperów ma być elementem nowoczesności, wielu Polaków wprawia w zakłopotanie i poczucie skrępowania. Liczą się z tym, że obcy i sąsiedzi od czasu do czasu zaglądają na ich balkony i do mieszkań. Dlatego rosnącą popularność zyskują zasłony balkonowe. Czy gadżety te mają jeszcze inne, dodatkowe zalety?

Prywatność

Zapewnianie prywatności to podstawowa zaleta wszystkich zasłon balkonowych. Osłaniają Twój taras od świata zewnętrznego. Dzięki nim, wścibskie osoby nie będą wiedzieć czy trzymasz na balkonie rower, holajnogę, meble, a może materiały budowlane, albo jakie ubrania dziś suszyłeś.

Zasłony balkonowe utrudniają również zaglądanie do mieszkania. Dzięki temu, że balustrada została osłonięta, trudno jest zobaczyć, co dzieje się w domu, nawet przy włączonym wieczorem świetle.

Możesz więc bez skrępowania spędzać na balkonie czas z przyjaciółmi, dziećmi, rozkoszować się chwilami samotności w swoim własnym balkonowym ogródku lub cieszyć się bliskością ze swoją drugą połówką.

Dodatkowa przestrzeń

Dzięki temu, że osłona balkonowa na wymiar zapewnia Ci prywatność, na balkonie możesz stworzyć miejsce tylko dla Ciebie i Twoich najbliższych. Zyskasz intymny kąt, w którym mogą pojawić się panele, rośliny, poduchy i oświetlenie. To idealne miejsce, w którym można spędzać długie, wakacyjne wieczory, delektując się pogodą.

Chronią przed słońcem i wiatrem

Wysokiej jakości osłona balkonowa na wymiar będzie odporna na działanie promieni UV. Oznacza to, że kolory na długo pozostaną żywe, a Ty nie musisz wymieniać zasłony co roku. To również zaleta podczas upalnych wakacji, gdy każdy potrzebuje odrobiny cienia. Z taką osłoną delikatny chłód zagości na Twoim balkonie i w Twoim mieszkaniu. Maskownica stworzy bowiem tarczę, dzięki której słońce nie będzie uderzać bezpośrednio w Twoje mieszkanie.

Gęsty splot osłon balkonowych sprawia również, że stanowią one świetną osłonę przed wiatrem, nawet w pochmurny dzień. Nie powstrzymają co prawda deszczu, ale sprawią, że chłodne wieczory staną się o wiele przyjemniejsze, dzięki czemu ze swojego balkonu będziesz mógł korzystać dłużej!

Łatwy montaż

Osłona balkonowa na wymiar stworzona została tak, aby montażu mogła dokonać nawet jedna osoba! Posiada ona specjalne, wzmocnione przelotki, dzięki którym przymocujesz ją do balustrady. Otwory są rozmieszczone na tyle gęsto, że maskownica nie zostanie uszkodzona nawet przez silny wiatr.