Firmy sektora publicznego również coraz bardziej interesują się oprogramowaniem do szyfrowania
Raport zatytułowany Rynek oprogramowania szyfrującego – Perspektywa sektora publicznego (2015–19) przedstawia dogłębną analizę rynku pod względem wielkości rynku, modelu wdrożenia, regionu, użytkownika końcowego i rodzaju pamięci. W niniejszym raporcie prognozuje się również wzrosty do 2019 r. (W stosunku rocznym), a zatem sugeruje złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) dla szacowanego okresu.
Rosnące ataki na firmy sektora publicznego wymuszają adopcję
W 2014 roku w ubiegłym roku Departament Stanu USA doznał naruszenia danych, w wyniku czego kilka istotnych informacji o personelu pracującym dla Stanów Zjednoczonych Ameryki zostało naruszonych. Kilka kluczowych informacji, takich jak numer ubezpieczenia społecznego (SSN) i inne dane osobowe, zostało skradzionych przez przestępców. Incydent ten wskazuje, że firmy sektora publicznego były pod radą cyberataków i były nieustannie atakowane w przeszłości. Uważa się również, że w przeszłości włamano się do kilku stron i baz danych o obronie takich krajów jak Indie. W przypadku Departamentu Stanu USA brak wysyłania wiadomości e-mail przez pracowników w sposób zaszyfrowany doprowadził do fiaska kradzieży danych. Ponieważ firmy sektora publicznego, takie jak zdrowie, obrona składają się z bogatych danych, przestępcy uważają je za swój ulubiony cel.
Te wcześniejsze incydenty zmusiły wiele firm z sektora publicznego i organizacji rządowych do zmiany strategii ochrony danych. Firmy sektora publicznego podjęły już szereg działań i środków, aby uniknąć ataków. Jednym z tych środków bezpieczeństwa było ścisłe przestrzeganie szyfrowania informacji, które pozwoliłoby uniknąć wielu naruszeń danych. W związku z tym firmy sektora publicznego pojawiły się jako kolejni użytkownicy oprogramowania do szyfrowania. W przyszłości, wraz ze wzrostem liczby incydentów związanych z atakami, z pewnością oczekuje się wzrostu popytu na te rozwiązania.
Władze rządowe w krajach rozwiniętych, takich jak USA, Kanada, Wielka Brytania, Japonia, Niemcy i Australia i podobne inne aktywnie stosują te rozwiązania. Wśród tych krajów Singapur wyróżnia się jako firmy sektora publicznego, które mają silną implementację oprogramowania szyfrującego w swoich bazach danych. Przedsiębiorstwa sektora publicznego w krajach rozwijających się, takich jak Indie i Brazylia, zaczęły wykazywać skłonność do tych rozwiązań, ale przed dalszą adopcją jest jeszcze długa droga.
Segmenty rynku i prognozy uwzględnione w raporcie
Rynek globalnego oprogramowania szyfrującego jest podzielony na następujące segmenty:
– Model wdrożenia (lokalny, chmura)
– Użytkownicy końcowi (przedsiębiorstwa, średnie i małe firmy)
– Region (Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa, APAC, Ameryka Południowa, RoW)
– Aplikacja (Data-at-Rest, Data-at-Transit)
– Pionowa (usługi finansowe, sektor publiczny, opieka zdrowotna i inne)
Firmy omówione w raporcie z badań rynku globalnego oprogramowania szyfrującego to Symantec, Safenet, McAfee, Microsoft, Sophos, IBM, Check Point Software Technologies, EMC, Becrypt, Entrust Tech, SAS, ESET, PKware, Proofpoint, Winmagic, Trend Micro, Vormetric, CE Infosys, Jetico i Cyberprzestrzeń.