Gdzie kupić tanią drukarkę online?

Polskie prawo nakłada na wielu przedsiębiorców obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Czy można zastąpić ją drukarką fiskalną i gdzie kupić tanie urządzenie? Te oraz inne przydatne informacje uzyskasz, czytając nasz artykuł.

Czym jest drukarka fiskalna online?

Drukarka fiskalna oraz kasa fiskalna nie są tymi samymi urządzeniami, dlatego określenia te nie powinny być stosowane zamiennie. Różnią się one sposobem działania. Kasa fiskalna może być używana samodzielnie, bez sprzętu peryferyjnego, z kolei do działania drukarki konieczne jest podłączenie jej do komputera, w którym zainstalowane zostało oprogramowanie sprzedażowe. Urządzenia online przesyłają automatycznie i bezpośrednio niezbędne dane do Centralnego Repozytorium Kas, które podlega Ministerstwu Finansów. Zazwyczaj drukarki fiskalne są droższe od kas, jednak wynika to z faktu, że są bardziej uniwersalne i funkcjonalne – posiadają szereg dodatkowych opcji, do których nie ma się dostępu w przypadku kas fiskalnych np. możliwość wystawienia faktur VAT, podgląd stanów magazynowych czy zaimplementowanie systemów rabatowych.

Ile kosztuje drukarka fiskalna i gdzie kupić ją tanio?

Koszty drukarki fiskalnej to około 2.500 zł – 3.000 zł. W tej cenie otrzymuje się wysokie klasy urządzania stacjonarne bądź mobilne, dopasowane do potrzeb. Da się kupić je stacjonarnie w sklepach z elektroniką oraz w firmach informatycznych, jak i w sieci, gdzie często znaleźć można urządzenia w okazyjnych cenach. Tania drukarka online na mojafiskalna.pl bardzo często zawiera w cenie koszty fiskalizacji, co stanowi dla przedsiębiorcy oszczędność. Dodatkowo warto podkreślić, że przedsiębiorcy mogą uzyskać ulgę na zakup drukarski fiskalnej w wysokości 90% wartości netto urządzenia, jednak nie wyższą niż 700 zł. Warto zapoznać się z warunkami, które muszą być spełnione, by móc ubiegać się o zwrot kosztów zakupu drukarki fiskalnej:

  • w przypadku przedsiębiorców, na których nałożono obowiązek prowadzenia rejestracji sprzedaży za pomocą kasy bądź drukarki fiskalnej, muszą oni rozpocząć jej stosowanie w określonym terminie,
  • w przypadku przedsiębiorców, którzy nie mają obowiązku prowadzenie ewidencji, muszą oni dobrowolnie rozpocząć użytkowanie kasy lub drukarki fiskalnej (przy braku wcześniejszego używania kas rejestrujących oraz kas do prowadzenia sprzedaży),
  • w obydwóch sytuacjach należy posiadać dowód zapłaty za kasę lub drukarkę fiskalną.

Na co oprócz ceny zwrócić uwagę, kupując drukarkę online?

Cena nie powinna być kluczowym czynnikiem branym pod uwagę podczas zakupu drukarki fiskalnej do przedsiębiorstwa. Niezwykle istotnym aspektem jest sposób jej funkcjonowania, czyli: sposób zapisywania paragonów (na przedsiębiorcy ciąży obowiązek archiwizacji ich przez 5 lat od zakończenia roku obrotowego, w którym były wystawione), metoda podłączenia oraz pojemność pamięci, w której zapisywane są konkretne towary i usługi. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór pomiędzy stacjonarną a mobilną drukarką, którego najczęściej dokonuje się na podstawie rodzaju prowadzonej działalności oraz potrzeb. Urządzenie należy także dostosować do siebie w zależności od: długości nazw towarów i usług czy liczby stawek PTU. W kwestii wygody użytkowania niezwykle ważne są wielkość wyświetlaczy oraz intuicyjna obsługa urządzenia. Warto wybrać urządzenie, które oferuje wiele praktycznych dodatkowych funkcjonalności np.: przypomnienie o wykonaniu raportu, współpracę z kilkoma stanowiskami sprzedażowymi czy możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów np. wolnostojącego wyświetlacza.