Skup aut używanych – dlaczego warto?

Przy planowaniu sprzedaży auta, osoba sprzedająca musi liczyć się z tym, że nierzadko na kupca przyjdzie jej poczekać naprawdę bardzo długo. Czy da się w jakiś sposób przyspieszyć ten proces? Okazuje się, że tak. Wystarczy jedynie sprzedać samochód do profesjonalnego skupu pojazdów.

Gotówka już w przeciągu kilku dni

Po podpisaniu umowy o sprzedaży auta w skupie gotówki można spodziewać się “od ręki” – maksymalny czas oczekiwania wynosi zaledwie kilka dni od daty podpisania umowy. Oznacza to, że środki klient uzyska dużo szybciej, niż sprzedając swój samochód samodzielnie. W takim przypadku musiałby przecież samodzielnie zorganizować cały proces sprzedaży, dbać o samochód tak, jak gdyby dalej miał mu  służyć, a niewykluczone, że “kupiec” i tak odwołałby swoją wizytę na dzień przed ustalonym terminem. Skup aut to zaś rozwiązanie pewne i gwarantujące przypływ gotówki wtedy, gdy klient go potrzebuje a nie wtedy, gdy nareszcie znajdzie się jakiś kupiec.

Skup samochodów używanych działa w sposób szybki i profesjonalny. Cała transakcja, począwszy od pierwszego kontaktu przez podpisanie odpowiedniej umowy po sprzedaż samochodu trwa zaledwie kilka dni. Wystarczy jeden telefon, aby umówić się na wizytę oraz wycenę pojazdu.

Akceptacja każdego rodzaju samochodu

W profesjonalnym skupie aut sprzedać możemy nie tylko samochody osobowe. Bardzo chętnie podpisze on umowę również z właścicielami camperów, autobusów, pojazdów ciężarowych czy dostawczaków. Samochód sprzedać w skupie możemy niezależnie od tego, jak długo jest on naszą własnością, ani nawet tego, czy posiada aktualną polisę OC. Skup samochodów używanych jest więc prostym i skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym na spieniężenie niepotrzebnego dłużej samochodu i szybkie uzyskanie niezbędnej ilości gotówki. 

Skorzystanie z oferty Autoskupu gwarantuje szybką analizę sprawy i rzeczową, konkurencyjną wycenę pojazdu.  Sprzedać w ten sposób można samochody wszelkich marek, począwszy od Forda czy Opla przez Mitsubishi czy Toyotę na Alfa Romeo i Mercedesie skończywszy. Obsługuje on zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Uslugi skupu aut świadczone są na terenie wielu różnych województw południowo-wschodniej polski, dlatego z jego usług może skorzystać wiele milionów klientów.

Skup samochodów uszkodzonych lub powypadkowych

Z oferty skupu aut mogą skorzystać nawet właściciele pojazdów uszkodzonych, w tym także świeżo po wypadku. Każda sprawa jest analizowana indywidualnie, co zapewnia właścicielowi takiego pojazdu sprawiedliwą wycenę. Oprócz standardowych czynników, takich jak marka, model, czy wiek pojazdu, skup aut oceni również jego stan techniczny i uszkodzenia poniesione w wyniku wypadku. Na podstawie analizy tych danych przeprowadzone zostaną niezbędne kalkulacje, a klientowi przedstawiona będzie proponowana wycena jego samochodu. W skupie aut używanych sprzedać można zarówno uszkodzone pojazdy nadające się do dalszego eksploatowania po gruntownej renowacji, jak i przeznaczone na części. 

Sprzedaż uszkodzonego pojazdu osobie prywatnej często jest niezwykle problematyczna, ponieważ z punktu widzenia kupującego jest to swego rodzaju zakupienie kota w worku. Nie każdy zaryzykuje zakupieniem samochodu, którego remont może okazać się niezwykle kosztowny. Natomiast skup samochodów używanych na części jest w stanie zagwarantować szybką i uczciwą wycenę z uwagi na zupełnie inny model działalności – poprawnie działające układy są bowiem odsprzedawane klientom, w których pojazdach tego typu urządzenia szwankują. Umożliwia to sprzedaż niemalże każdego samochodu, nawet takiego, który brał udział w poważnym zdarzeniu drogowym.