Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – co powinniśmy przygotować?

Urodzinowe przyjęcie to dla każdego dziecka ogromne przeżycie. Wizja świetnej zabawy, pełnego stołu słodkich i słonych przekąsek oraz prezentów to coś, na co dzieci czekają z niecierpliwością. Nie lada wyzwaniem jednak jest urządzenie takiej imprezy, więc rodzice maluchów z pewnością aż tak bardzo ochoczo do sprawy nie podchodzą. Na rynku dostępnych jest sporo gadżetów, takich jak słomki papierowe czy kolorowe świeczki. Na co zwrócić uwagę i w co wyposażyć się na okoliczność przyjęcia urodzinowego?

Baloniku mój malutki…

Żadne urodziny nie mogą odbyć się bez balonów! Mogą być zwykłe, małe i okrągłe lub też w kształcie cyfr napełnianie helem. Możliwości jest wiele, a niezależnie, którą opcję się wybierze – zadowolenie jubilata i jego gości jest gwarantowane. Balony mogą służyć zarówno dekoracji, jak i zabawie. W tym celu świetnie sprawdzą się również balony podłużne, z których można formować zwierzątka i inne rzeczy, a także wykorzystać w zabawie jako miecze. Te wypełnione helem to także doskonała okazja do modulacji głosu!

Stoliczku, nakryj się!

Urodziny to także przygotowany odpowiednio stół. Poza jedzeniem i piciem ważna jest oprawa stołu oraz naczynia. Na urodziny dziecka warto wykorzystać jednorazowe produkty, które nie wymagają mycia. Talerzyki, kubeczki, ale również słomki papierowe! Dzięki nim każdy napój będzie wyglądał jak cudowny koktajl. Słomki papierowe mogą także służyć jako znacznik szklanek. Każdy może mieć inny wzór rurki, więc nikt nie pomyli się podczas sięgania po napój. Dodatkowo słomki papierowe są ekologiczne, więc nie szkodzą małym uczestnikom wydarzenia ani planecie. Ponadto to idealna opcja na dodatkowe udekorowanie stołu – niektóre rurki mogą być bardzo wymyślne i ozdobne.

Sto lat!

Jeśli urodziny, to oczywiście musi być tort. A jak tort – to obowiązkowo świeczki. Do wyboru są pojedyncze, małe świeczki, których na ogół wkłada się w tort tyle, ile lat kończy jubilat. Są jednak takie, które są cyframi i od razu wskazują na wiek. Można także zdecydować się na rzadziej spotykany napis, np. “Happy Birthday”. Dla wzmocnienie efektu warto zakupić fontannę iskier, która pomoże w efektownym wniesieniu ciasta na stół. Poza świeczkami na urodzinach powinny znaleźć się serpentyny, girlandy urodzinowe i inne dekoracje, które ożywią ten dzień i wprowadzą wyjątkową atmosferę. Ciekawym pomysłem jest także piniata pełna słodkości i przekąsek. Rozbijanie piniaty z pewnością okaże się jedną z najlepszych atrakcji imprezy!