Ratunek dla naczyń krwionośnych — chelatacja

Chelatacja to zabieg usuwania blaszek miażdżycowych z naczyń krwionośnych. Nieleczona miażdżyca może doprowadzić nawet do udaru mózgu, który bywa śmiertelny. Procedurę stosuje się u osób z chorobami sercowo – naczyniowymi. Umożliwia ona również pozbycie się metali ciężkich z organizmu. Jest to zabieg bezpieczny i nieoperacyjny, przez co nie wymaga długiej rekonwalescencji. Chelatacja w Olsztynie przeprowadzana jest przez specjalistę Doktora Siwika. Wstrzykuje on dożylnie sole chelatujące do naczyń krwionośnych. Związki te łączą się z toksynami obecnymi w organizmie, a następnie są usuwane wraz z moczem, co czyni tę metodę bezpieczną. Doktor Siwik posiada ponad 20 – letnie doświadczenia w przeprowadzaniu tego zabiegu. Stosuje go u pacjentów z chorobami degeneracyjnymi, w zaburzeniach neurologicznych oraz w schorzeniach miażdżycowych. Czynnikiem chelatującym jest EDTA – kwas wersenowy.

Dla kogo wskazany jest zabieg chelatacji?

Chelatacja może być przeprowadzana u wszystkich osób posiadających schorzenia związane z występowaniem metali ciężkich w organizmie. Wśród nich wyróżniamy nowotwory, zmiany miażdżycowe oraz choroby wynikające z autoagresji. Problem z przenikaniem toksyn do organizmu ma każda osoba na świecie. Metale ciężkie znajdują się w powietrzu, a także wodzie i jedzeniu. Substancje te nawet w małych stężeniach są toksyczne dla zdrowia człowieka, dlatego chelatacja może być wykonywana również profilaktycznie, aby zapobiec powstawaniu wyżej wymienionych chorób. Zabieg ten najlepiej wykonywać regularnie, by zmniejszyć ryzyko powstania chorób wywoływanych przez metale ciężkie.

Jakie zalety ma chelatacja w Olsztynie?

  • Przed każdym zabiegiem w gabinecie Doktora Siwika wykonywane są wymagane badania, co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu oraz wygodę jego pacjentom.
  • Doświadczenie doktora wynosi ponad 20 lat, a podczas istnienia gabinetu przeprowadzono ponad 200 000 zabiegów chelatacji. Skuteczność leczenia potwierdzają tysiące pacjentów.
  • Pracownicy gabinetu zachowują pełne standardy bezpieczeństwa podczas wykonywania chelatacji oraz przechowywania niezbędnych do niej substancji medycznych. Każdy etap zabiegu wykonywany jest przez specjalistów.
  • Podczas zabiegu pacjenci mają możliwość kontaktu z lekarzem przez telefon oraz do kontaktu osobistego w celu otrzymania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
  • Każdy pacjent jest tu traktowany indywidualnie, specjaliści analizują jego badania i historię chorób, aby dobrać najskuteczniejszą metodę leczenia.