Samochód typu chłodnia – Kogel

Samochody, które zostały stworzone z myślą o specjalistycznym transporcie są bardzo cenione w branży przewozowej. Zostało stworzone wiele samochód, które swoimi usługami mogą przewozić towary ,,specjalnej opieki”. Są nimi przykładowo benzyna, substancje łatwopalne, ale również pożywienie czy medykamenty. Do tego nadają się samochody typu chłodnia. Kogel jest firmą, która produkuje naczepy dostosowane do różnorodnych warunków środowiska panujących poza naczepą.

Jak działają samochody typu chłodnia?

Samochody typu chłodnia posiadają specjalnie zbudowaną naczepę dostosowaną do danych warunków klimatycznych. Główną zasadą działania samochodów czy naczep typu chłodnia – Kogel jest odizolowanie przewożonych towarów od środowiska zewnętrznego (czyli takiego, które panuje poza naczepą). Dzięki temu niezależnie od tego czy na dworze pada deszcz, śnieg czy temperatura jest bardzo wysoka przewożone towary posiadają stabilne warunki.

Chłodnia została zbudowana w taki sposób, że jej obudowa została stworzona z termoizolacyjnych materiałów. Dzięki temu we wnętrzu chłodni może być utrzymywana stała temperatura ustawiona przez kierowcę. Jest to bardzo ważne z perspektywy przewożonych towarów, które często tracą swoje właściwości pod wpływem ogromnego mrozu czy ciepła. Bardzo szeroką grupą towarów, do której przewozu używane są samochody/naczepy typu chłodnia – Kogel są medykamenty i pożywienie.

Medykamenty takie jak szczepionki, insuliny czy niektóre sterydy musza być przewożone w chłodzie. W przeciwnym wypadku substancje aktywne ulegną rozłożeniu, a lek nie będzie działał. Niektóre z nich są bardzo drogie przez co awaria samochodów, które przewożą takie towary jest niezwykle ryzykowna. Podobnie w przypadku pożywienia typu ,,mrożonka”.

Serwis samochodów i naczep typu chłodnia – Kogel

Bardzo ważny jest okresowy serwis naczep i samochodów typu chłodnia. Bowiem jak wcześniej wspominano – żaden z przedsiębiorców nie chciałby odpowiadać za często milionowe straty, które mogłyby pojawić się w momencie przewożenia takich towarów niesprawdzonym samochodem. Dlatego regularny serwis takich specjalistycznych pojazdów jest tak ważny.