Transport mebli z zagranicy – jak przewieźć swoje rzeczy przeprowadzając się do Polski z zagranicy?

Czasem zdarzy się, że życie na obczyźnie zwyczajnie Cię znuży. Lub z innego powodu będziesz chciał lub musiał wrócić do Polski. Jednak jak zapakować dobytek wielu lat, i przetransportować go do ojczystego kraju?

Przeprowadzka do Polski – jak się spakować?

Jeśli żyliśmy w konkretnym kraju wiele lat, z pewnością nabyliśmy wiele cennych rzeczy, mających wartość zarówno sentymentalną, jak i materialną. Części z nich nie chcemy zostawiać lub nie mamy komu ich sprezentować. Na szczęście nie musisz pozbywać się swoich rzeczy, przeprowadzając się do Polski. Istnieje wiele sposobów powrotu do rodzinnego kraju, ale transport mebli z zagranicy to zadanie dla firmy transportowej (fracht.pl).

Zanim jednak znajdziemy odpowiednią firmę zajmującą się przeprowadzkami, należy mieć pewność, że cenne rzeczy są dobrze zapakowane. Mamy różne możliwości przewożenia swoich mebli i innych dóbr, ale warto, żeby każda z nich była bezpiecznie i szczelnie zapakowana.

Szkło, delikatne obrazy czy fotografię warto obłożyć kilkukrotnie folią bąbelkową oraz włożyć do kartonu z odpowiednią nalepką informującą, co znajduje się w pudełku.

Inne rzeczy możemy przewieźć bez pakunku, warto jednak, aby były one okryte chociaż płachtą, co uchroni je przed zabrudzeniami i szkodliwymi czynnikami, na które mogą być narażone Twoje meble podczas długiej podróży.

Transport mebli z zagranicy – co wysłać kurierem, a co przewieźć firmą transportową

Jeśli masz naprawdę dużo rzeczy i obawiasz się, że nie zdołasz wszystkiego upakować do samochodu transportowego, a nie chcesz robić kursu drugi raz, zawsze część rzeczy możesz wysłać kurierem. Pamiętaj jednak, że większych gabarytów nie wyślesz pocztą – do tego będzie potrzebny specjalny samochód.

Co więc wysłać kurierem? Przede wszystkim warto postawić tutaj na delikatne i drobne rzeczy, o które boimy się, że w trakcie transportu mogą się zniszczyć. Jeśli wiemy, że ktoś odbierze naszą przesyłkę, do Polski kurierem możemy wysłać butelki wina, drobne elementy wyposażenia mieszkania, czy jedzenie. Warto jest rozdzielić rzeczy na potrzebne „na już” i te, które mogą poczekać. Jeśli będziemy w kraju przed firmą transportową, rzeczy najbardziej potrzebne najlepiej wyślijmy wcześniej kurierem.

Przewóz mebli z zagranicy – ile to kosztuje?

Koszt przewozu mebli zza granicy do Polski jest różny a ceny zależą od odległości i ilości rzeczy. Firmy transportowe często liczą koszty transportu na podstawie stawki godzinowej plus ilości kilometrów. Z uwagi na sporą konkurencję, koszty przeprowadzki zza granicy do Polski nie są bardzo duże. Średni koszt przeprowadzki z innego kraju do Polski wynosi około  1700 – 1800 złotych. Ostateczna kwota zależy jednak od kraju i jego odległości od Polski – przykładowo, ceny przeprowadzek na trasie Holandia – Polska to koszt ponad 1200 złotych, natomiast przeprowadzka z Hiszpanii, Francji czy Irlandii to kwota powyżej 2 tysięcy złotych.