Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych – na czym polega?

Regeneracja pomp hydraulicznych jest procesem, który polega na dokładnej weryfikacji stanu technicznego oraz remontu istniejących części podzespołów takich jak: wał, uszczelnienia, tuleje itp. Regeneracja to długotrwały i skomplikowany proces który ma zazwyczaj doprowadzić do odzyskania pierwotnej sprawności uszkodzonego przedmiotu, a nawet znacznie go polepszyć. W przypadku uszkodzeń w obrębie pompy hydraulicznej – tylko regeneracja może jej pomóc. Po okresie testów regenerowana pompa zostaje ponownie zamontowana w maszynie

Naprawa pomp hydraulicznych – co warto wiedzieć? Usługa w serwisie hydrauliki siłowej 

Pompy hydrauliczne – choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy – są bardzo istotnymi elementami naszego życia codziennego. Wszelkie urządzenia, maszyny i pojazdy mechaniczne wymagają ich do prawidłowego funkcjonowania. Nawet jeśli nie widzimy pomp na co dzień, to bez nich nie mogłyby istnieć, a co za tym idzie – nie mogły by funkcjonować również wszystkie maszyny i urządzenia, które użytkujemy. Dlatego naprawa pomp hydraulicznych jest tak ważna. 

Czym są pompy hydrauliczne? Są to układy składające się z cylindrów, wału, sprzęgieł, pierścieni olejowych oraz łożysk. Ich zadaniem jest przenoszenie ciśnienia oleju na pozostałe części układu hydraulicznego. Pompy hydrauliczne wykorzystywane są w maszynach rolniczych, budowlanych, samochodach ciężarowych i innych pojazdach mechanicznych. Jak już zostało wspomniane – bez nich nie mogłoby funkcjonować nic z tych urządzeń. 

Regeneracja początkowo polega na usunięciu zniszczonej części, a następnie na przykładaniu do ubytku nowej części i odizolowaniu jej od pozostałych elementów w celu niedopuszczenia do jakiegokolwiek ruchu metali. W ostatecznej fazie procesu regeneracji pomp następuje wymiana wszystkich uszkodzonych części na nowe. Dzięki temu regenerowana pompa hydrauliczna odzyskuje pierwotną sprawność, a jej żywotność zostaje znacznie prolongowana.  

Regeneracja pomp hydraulicznych – na czym polega proces regeneracji> 

Regeneracja pompy hydraulicznej jest wyjątkowo wartościowym zabiegiem, który pomaga podnieść sprawność maszyn, takich jak sprężarki hydraulice. Regeneracja pomp hydraulicznych trwa dłużej niż tylko czyszczenie lub renowacja- regeneracja pompy hydraulicznej obejmuje również wizytę serwisanta od hydrauliki siłowej, który uzupełnia uszkodzone elementy maszyny lub rekonstruuje je od podstaw. Serwisant zakłócający wymienia i sprawdza każdy ważny czynnik i komponent, tak by maszyna działała jak nowa. 

Jeśli pompa hydrauliczna jest zanieczyszczona, to nie będzie działać sprawnie. Zakłócenia w pracy mogą prowadzić do poważnych problemów, takich jak awarie maszyny lub urządzenia. Aby uniknąć tego typu kłopotów, warto czasem zlecić czyszczenie lub regenerację pomp hydraulicznych specjalistom. Zajmują się tym zazwyczaj serwisy, które mają doświadczenie w tego typu zabiegach. Czyszczenie lub naprawa pompy hydraulicznej polega na usunięciu osadów i zanieczyszczeń, a także na naprawie uszkodzonych elementów. Jeśli maszyna nie jest już objęta gwarancją producenta, to czyszczenie lub regeneracja pompy hydraulicznej może okazać się najlepszym wyborem. 

Ile kosztuje regeneracja pompy hydraulicznej?  Naprawa pomp hydraulicznych 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ cena zależy od wielu czynników. Na przykład, ile osób będzie potrzebowało dokonania naprawy czy naprawa pomp hydraulicznych będzie miała charakter typowo konserwacyjny, czy też będzie wymagała wymiany części. 

Warto podkreślić, że regeneracja pompy hydraulicznej to nie tylko oszczędność pieniędzy. Przede wszystkim jest to tańsze niż kupowanie nowych pomp, a także pozwala na przedłużenie żywotności urządzenia. Ponadto, regeneracja pomp hydraulicznych to również szansa na poprawę ich wydajności. 

Dlatego też warto rozważyć tę opcję, jeśli nasza pompa hydrauliczna ulegnie awarii. Naprawa nie musi być konieczna – w wielu przypadkach wystarczy tylko konserwacja. Jeśli jednak konieczne będzie wymienienie części lub całości pompy, to warto w tym celu zwrócić się do profesjonalnego serwisu hydrauliki siłowej. 

Najczęstszym powodem usterki pomp hydraulicznych jest nieszczelność. Niekiedy rolę pomocniczej przyczyny odgrywa zbyt mała ilość oleju we wnętrzu mechanicznego źródła ciśnień – jeśli dojdzie do jego utraty, to pompa hydrauliczna nie będzie mogła działać. 

Inną przyczyną awarii pomp hydraulicznych mogą być zanieczyszczenia oleju, które powstają podczas normalnej eksploatacji maszyny. Mogą to być drobiny metalu, sadza lub wody. Warto regularnie sprawdzać poziom oleju i czystość jego wewnętrznej części, aby uniknąć awarii pomp hydraulicznych. 

Jeśli dojdzie już do usterki, to należy jak najszybciej zgłosić się do serwisu hydrauliki siłowej. Tam czeka na nas kompetentna i doświadczona obsługa od hydrauliki siłowej, która szybko i sprawnie naprawi naszą pompę hydrauliczną.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/